fbpx

Sparing: Lublinianki doznały dotkliwej porażki…

Przygotowująca się do startu rundy wiosennej KKP Unia Lublin doznała bardzo dotkliwej porażki w grze kontrolnej z rywalkami z Rzeszowa.

Spotkania sparingowe rządzą się swoimi sprawami, z pewnością nie sam wynik jest w nich najważniejszy, co nie zmienia faktu, że tak wysoka porażka KKP Unii Lublin na własnym terenie z Resovią Rzeszów musi być bardzo bolesna. Występująca w grupie południowej II ligi ekipa z Lubelszczyzny po rundzie jesiennej zajmuje trzecią lokatę w tabeli, ale do liderujących zawodniczek UJ Prądniczanki Kraków traci zaledwie jedno oczko. Resovia walczy w sezonie 2023/2024 dokładnie o ten sam cel – awans do wyższej klasy rozgrywkowej, z tym że w jej przypadku ma to być awans do Orlen Ekstraligi. Piłkarki ze stolicy województwa podkarpackiego są na jak najlepszej drodze do osiągnięcia zamierzonego celu, w rundzie jesiennej spisywały się fenomenalnie, jako jedyny zespół Orlen I ligi nie doznały porażki i pewnie przewodzą ligowej stawce.
Oba zespoły mogą wyciągnąć wiele pozytywów z dzisiejszej gry kontrolnej, nawet KKP Unia Lublin, dla której mecz z tak wartościowymi przeciwniczkami jest bardzo wartościową lekcją. W przypadku Resovii Rzeszów był to pokaz efektownej i efektywnej gry, co cieszy tym bardziej, że jedna z dwóch testowanych zawodniczek zdobyła dwie bramki. W pierwszej wiosennej kolejce lublinianki zmierzą się na własnym obiekcie z Sokołem Kolbuszowa Dolna, Resovia przyjmie u siebie Skrę Częstochowa.

Sparing
KKP Unia Lublin – Resovia Rzeszów 0:8
Krawczyk x 2, Kaput x 2, zawodniczka testowana x 2, Strasińska, Czyż

Resovia: Barszcz, Florek, Michalska, Czyż, zawodniczka testowana, Miś, Misiak, Kwoka, Kaput, Strasińska, Salawa, zawodniczka testowana, Krawczyk.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Dominika Grabowska
NewsyReprezentacjaU-19

Leave a Reply