Sparing mistrza z wicemistrzem

Przygotowująca się do turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń drużyna Czarnych Sosnowiec zmierzyła się w spotkaniu kontrolnym z wicemistrzem i finalistą Pucharu Polski – TME Grot UKS SMS Łódź. Choć na przerwę Czarne schodziły prowadząc 1:0, całe spotkanie wygrała drużyna z Łodzi.

W sobotnim spotkaniu obaj szkoleniowcy dali szansę zaprezentowania się w akcji szerokiemu wachlarzowi zawodniczek – w bramce Łodzi wystąpiły w tym meczu wszystkie trzy bramkarki zespołu, każda po 30 minut. W obydwu drużynach szansę występu dostały też świeżo pozyskane zawodniczki.

Skład TME Grot UKS SMS Łódź: I połowa: Macała/30. Szperkowska – Enjo, Zieniewicz, Konat, Kurzawa – Sokołowska, Abambila – Gąsieniec, Zbyrad, Rędzia – Jedlińska; II połowa: Szperkowska/60. Paturaj – Piórkowska, Lichwa, Skrzypińska, Konat/65 Abambila/75 Zbyrad – Malesa, Zieniewicz/65 Miś, Grzybowska, Libera – Jedlińska/65 Enjo, Krezyman.

Skład Czarnych Sosnowiec: I połowa: Szymańska, Kuciewicz, Zubchyk, Buszewska, Wiankowska, Materek, Hałatek, Horvathova, Kaletka, Jaszek, Kozak; w II połowie na boisku pojawiły się: Sas, zawodniczka testowana, Zając, Kozielska, Grosicka, Tobiczyk, Kamala, Malasevic, Jędrzejewicz