fbpx

Sportis KKP Bydgoszcz bez licencji na grę w Orlen Ekstralidze!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniach w dniach 9-10 maja rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów występujących w Orlen Ekstralidze.

Licencji nie otrzymał zespół Sportisu KKP Bydgoszcz w związku z niespełnieniem kryteriów sportowych, finansowych oraz infrastrukturalnych. Zespół z Bydgoszczy może się odwołać od decyzji w przeciągu 5 dni.

Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych klubów:

9. Komisja postanowiła przyznać klubom: GKS Katowice, GKS Górnik Łęczna, UKS SMS Łódź:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem infrastrukturalnym;

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2023/2024.

10. Komisja postanowiła przyznać klubom: AZS Uniwersytet Jagielloński, WKS Śląsk Wrocław:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024.

11. Komisja postanowiła przyznać klubowi Czarni Sosnowiec:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z zakresu personelu i administracji na stadionie Ludowym w Sosnowcu oraz;

– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

12. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Pogoń Szczecin:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz;

– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

13. Komisja postanowiła przyznać klubowi AP Orlen Gdańsk:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz z zakresu personelu i administracji na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku.

14. Komisja postanowiła przyznać klubowi Pogoń Tczew:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

15. Komisja postanowiła nie przyznać klubowi KKP Bydgoszcz:

– licencji upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 w związku z niespełnieniem kryteriów sportowych, finansowych oraz infrastrukturalnych.

16. Komisja postanowiła odroczyć wydanie decyzji względem klubów: Medyk Konin oraz LUKS ,,Sportowa Czwórka” do 18 maja 2023 roku.

Other Articles

EkstraligaPolska
Śląsk Wrocław

Comments (1)

  1. No i zaczyna się cyrk z przyznawaniem licencji. Niemal wszystkie kluby mają jakieś problemy, ale jedni licencje otrzymują a inni nie ! Mimo że mają te same uwagi od “państwa” PZPN. Wystarczy porównać uwagi co do Bydgoszczy oraz Tczewa. No i ciekawostka, dlaczego w zawieszeniu jest Radom i Konin? Czy w Koninie to chodzi o ten ohydny, dziurawy beton wokół murawy? A co z beniaminkami ? Olsztyn raczej nie grzeszy obiektem na ekstraligę.
    Tak w ogóle może warto aby jegomoście z tego PZPNu w końcu ruszyli w teren i sprawdzili na czym ( w wielu przypadkach to obiekty nie piłkarskie, klepiska, wytarte szutuczne badziewia albo lekkoatletyczne) rozgrywane są mecze na szczeblu centralnym, seniorek jak i juniorek!

Leave a Reply