Podstawowa piłkarka Sportisu KKP wypada z gry

Sportis KKP Bydgoszcz po trzech ligowych kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty. Podopieczne Adama Górala w najbliższym czasie będą sobie musiały jednak radzić bez swojej podstawowej piłkarki. Z gry na dłuższy czas wypadła bowiem Martyna Bartczak.

Bydgoski klub poinformował dzisiaj, że 15-letnia obrończyni musiała z powodu kontuzji opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski U-17. Sprowadzona tego lata z SMS-u Łódź defensorka doznała zerwania więzadła w stawie skokowym.

Martyna Bartczak kontuzji doznała w meczu 3. kolejki Ekstraligi, kiedy Sportis KKP mierzył się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. 15-latka opuściła wówczas plac gry w 65. minucie. Jej miejsce na boisku zajęła Matylda Bujak.

Bartczak na starcie sezonu była podstawową piłkarką bydgoskiej ekipy. W wyjściowej jedenastce rozpoczynała wszystkie trzy dotychczas rozegrane ligowe mecze. Sportis KKP wygrał w 1. kolejce 3:1 z Pogonią Dekpol Tczew, a następnie przegrał z TME SMS Łódź (0:1) i Śląskiem Wrocław (2:3).

Po przerwie reprezentacyjnej podopieczne trenera Adama Górala rozegrają swój drugi w tym sezonie mecz domowy. W 4. kolejce Ekstraligi do Bydgoszczy zawita Medyk POLOmarket Konin. Pojedynek ten zaplanowano na niedzielę, 11 września. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 12:00. Zespół z Wielkopolski po trzech ligowych meczach ma identyczny dorobek punktowy, jak ich najbliższe rywalki. Koninianki przegrały w tym sezonie 0:2 z Pogonią Szczecin i 0:4 z Górnikiem Łęczna, a w miniony weekend pokonały u siebie 2:1 AP ORLEN Gdańsk.