fbpx

Sportis KKP otworzył letnie okienko. Nigeryjka już w Polsce, nowe twarze w sparingu

Sportis KKP Bydgoszcz oficjalnie rozpoczął letnie okienko transferowe. Klub ogłosił transfer piłkarki z Nigerii, lecz jej personalia poznamy dopiero w poniedziałek. Blisko bydgoskiej ekipy są także cztery inne zawodniczki.

Dzisiejszej nocy Sportis KKP opublikował zdjęcie prosto z lotniska w Modlinie. Przedstawiciele drużyny stawili się tam, by odebrać swój najnowszy nabytek. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że jest to zawodniczka z Nigerii – Na dziś tyle – szczegóły w poniedziałek. Bądźcie cierpliwi, bo warto – napisano w facebookowym poście.

Klub nie podał jeszcze szczegółów sobotniego sparingu ze Strażakiem Przechowo, wygranego aż 10:0, lecz na zdjęciach z tego pojedynku widzimy nowe twarze w szeregach KKP. W bramce pojawiła się Katarzyna Siejka, do niedawna grająca w Mitechu Żywiec. W minionym sezonie rozegrała ona w barwach tej ekipy 5 meczów w Ekstralidze oraz 2 w Pucharze Polski. Była piłkarka między innymi Górnika Łęczna i Polonii Poznań po wycofaniu się żywieckiego zespołu z gry na najwyższym szczeblu zmuszona była zmienić klubowe barwy.

Kolejną zawodniczką, która wystąpiła we wczorajszym sparingu była Karolina Majda, ostatnio reprezentująca Medyka Konin. 19-latka w wicemistrzu Polski była zaledwie rezerwową, kończąc rozgrywki z 8 spotkaniami ligowymi i 3 pucharowymi. Klubową koleżanką Majdy w Koninie była w ostatnich latach Weronika Helińska, która również zagrała w barwach Sportisu KKP przeciwko Strażakowi Przechowo. 20-latka w minionym sezonie w pierwszym zespole Medyka wystąpiła zaledwie dwukrotnie. Obie piłkarki grywały także w pierwszoligowych rezerwach swojego dotychczasowego klubu.

Ostatnią piłkarką, która może tego lata wzmocnić zespół Adama Górala jest utalentowana Daria Sokołowska, wychowanka Pragi Warszawa. 17-latka regularnie występowała w tym sezonie w Centralnej Lidze Juniorek, notując także 6 występów w I lidze. Warto dodać, że jest ona córką 12-krotnego reprezentanta Polski, byłego piłkarza Legii Warszawa Tomasza Sokołowskiego.

fot. Anna Langowska/facebook.com/APLG2010

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
NewsyPolki za granicąWłochyZagranica

Leave a Reply