Ewa Pajor w podwójnej koronie! Puchar Niemiec dla Wolfsburga

Po niezwykle trudnym boju udało się VfL Wolfsburg wywalczyć podwójną koronę. „Wilczyce” pokonały w finale Pucharu Niemiec SGS Essen dopiero po rzutach karnych.

Do podstawowego składu Wolfsburga powróciła po dwóch meczach przerwy Ewa Pajor, jednak to nie ona odegrała dzisiaj pierwszoplanową rolę. Jej zespół musiał szybko odrabiać straty, bowiem Essen na prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka wyprowadziła Lea Schüller, która od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Bayernu Monachium. Po dziesięciu minutach do remisu doprowadziła Pernille Harder. Trafienie nowej królowej strzelczyń Bundesligi nie okazało się jednak prognostykiem na całkowitą dominację „Wilczyc”, bowiem w 18. minucie SGS ponownie wyszło na prowadzenie, tym razem po golu Mariny Hegering.

Skromna przewaga piątej siły Frauen Bundesligi trwała aż do 70. minuty, kiedy do remisu doprowadziła prawdziwa legenda VfL, Anna Blässe. Bohaterką mistrzyń Niemiec mogła w regulaminowym czasie zostać Dominique Bloodworth, jednak na jej gola na 3:2 w ostatnich minutach odpowiedziała Irini Ioannidou i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych trzydziestu minutach bramki nie padły i o tym, kto podniesie puchar zadecydować musiały rzuty karne. W trzeciej serii „jedenastek” pomyliła się Alexandra Popp i wydawało się, że do Essen odniesie zwycięstwo, lecz po chwili strzał Ioannidou obroniła Friederike Abt. Bramkarka Wolfsburga została bohaterką swojego zespołu, bowiem w następnej serii obroniła także uderzenie Niny Brüggemann, dzięki czemu po celnym strzale Pernille Harder Ewa Pajor wraz z koleżankami mogła wznieść Puchar Niemiec.