Sportis KKP rozstrzelał w sparingu pierwszoligowca, piękny gol Darii Sokołowskiej [WIDEO]

Wysokim zwycięstwem zakończył się wczorajszy sparing Sportisu KKP Bydgoszcz z pierwszoligowym UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Przedstawicielki Ekstraligi w podkrakowskich Staniątkach rozbiły rywalki z Małopolski aż 7:3.

Trener Adam Góral szczególnie zadowolony może być z pierwszej połowy w wykonaniu prowadzonej przez siebie drużyny. Sportis KKP na przerwę zszedł bowiem z wynikiem 5:0. Druga odsłona tego starcia nie poszła już po myśli bydgoszczanek. W niej bowiem do głosu bardziej zaczęły dochodzić piłkarki “Trójeczki”, które były skuteczniejsze. Piłkę w siatce ekstraligowca umieściły Paulina Piksa, Paulina Tomasiak i Natalia Golonka. W drugiej połowie Sportis KKP zdołał dołożyć do swojego dorobku natomiast tylko dwa trafienia.

Na listę strzelczyń we wczorajszym sparingu po stronie gości z województwa kujawsko-pomorskiego dwukrotnie wpisały się Paulina Oleksiak i Alicja Piechocka, a jedno trafienie zanotowały ponadto Karolina Majda, Edyta Sobczyk oraz Daria Sokołowska. Na szczególną uwagę zasługuje gol tej ostatniej. Utalentowana obrończyni, grywająca w tym sezonie także jako defensywna pomocniczka, popisała się precyzyjnym strzałem zza pola karnego po krótko rozegranym rzucie wolnym (wideo poniżej).

Bydgoski klub po rundzie jesiennej plasuje się na siódmym miejscu w tabeli Ekstraligi. Tę samą lokatę, tylko szczebel niżej zajmuje UKS 3 Staszkówka Jelna.

Sportis KKP pierwszy w tym roku mecz o punkty rozegra 6 marca przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek najwyższego szczebla – Tarnovią Tarnów. Pierwszoligowa ekipa z Małopolski także w pierwszy weekend przyszłego miesiąca w ramach 12. kolejki I ligi zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem – HydroTruckiem Radom.