Sprawdzian zdany na pół

Kolejne spotkanie przygotowujące do eliminacji mistrzostw Świata rozegrała reprezentacja Polski, sparing pokazał, że drużyna Niny Patalon ma przed sobą ciekawą przyszłość i wiele niewiadomych.

Reprezentacja Polski remisuje 2:2 po zaciętym spotkaniu z  Finlandią, mecz na początku układał się na korzyść Polek i to nasza drużyna tworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych ale niestety zabrakło skuteczności na początku sparingu. Tą słabość wykorzystały nasze przeciwniczki i w 23 minucie z rzutu wolnego piłkę do bramki skierowała Evelina Summanen – piłkarka szwedzkiego Kristianstads. Drugiego gola nasze zawodniczki straciły już minutę później, po błędzie Karoliny Klabis piłka wpadła do siatki, gol wynikał najpewniej z nieporozumienia się bramkarki z linią obrony. Na przerwę reprezentacja Polski schodziła z niekorzystnym wynikiem.

Za to Polki już w drugiej połowie całkowicie zdominowały drużynę Finek co przyniosło rezultaty. W 58 minucie strzałem zza pola karnego piłkę do bramki wpakowała – Dominika Grabowska. Na kolejnego gola kibice musieli czekać 19 minut a piłkę do bramki przeciwniczek posłała niezawodna Ewa Pajor i dała Polkom rezultat remisowy. Piłkę meczową w samej końcówce miała właśnie Ewa Pajor ale zawodniczka VFL Wolfsburg strzeliła wprost w bramkarkę drużyny przeciwnej. Zdobywczyni ostatniej bramki po raz pierwszy w reprezentacji założyła opaskę kapitańską i mogła zobaczyć jak to jest dowodzić na placu gry w reprezentacji. Jest to przedostatni sprawdzian przed zbliżającymi się eliminacjami do mistrzostw Świata, następny mecz już w poniedziałek z Czechami.

Mecz towarzyski
Polska – Finlandia 2:2 (0:2)
23′ Summanen, 24′ Klabis (samobój) – 58′ Grabowska, 77′ Pajor

Finlandia: Myllyoja – Alanen (46′ Ahtinen), Öling (84′ Collin), Koivisto, Engman, Heroum (62′ Rantala), Kuikka, Westerlund, Franssi (90+1 Pikkujamsa), Sällström (84′ Kemppi), Summanen

Polska: Klabis – Matysik, Mesjasz, Siwińska, Wiankowska, Grabowska (84′ Emilia Zdunek), Achcińska (84′ Zofia Buszewska), Grzywińska, Padilla-Bidas (84′ Klaudia Jedlińska), Zawistowska, Pajor