Stephanie Frappart jako pierwsza kobieta poprowadziła mecz mistrzostw świata!

To pierwszy raz w historii piłkarskich, męskich Mistrzostw Świata, kiedy kobieta sędziowała mecz. Mowa o Francuzce Stephanie Frappart, która dostąpiła wczoraj tego zaszczytu. 

Stephanie Frappart sędziowała czwartkowe spotkanie grupy E Niemcy vs Kostaryka. 38-latka dzięki temu zapisała się na kartach mundialu. Do tej pory w 92-letniej historii tego turnieju nigdy jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby to kobieta sędziowała w meczu Mistrzostw Świata mężczyzn. W roli jej asystentek wystąpiły: Brazylijka Neuza Back oraz Meksykanka Karen Diaz. Na boisku działo się naprawdę wiele. Sześć bramek, siedem spalonych, dużo fauli z jednej i drugiej strony, problem z uznaniem czwartego gola, a także awaria sprzętu pomagająca w łączności pomiędzy arbitrami. Sędzinie mimo wielu zwrotów akcji na boisku w meczu pomiędzy Niemcami, a Kostaryką zachowały dużo zimnej krwi i trzeźwości umysłu.

Dla Stephanie Frappart to już nie jest pierwsze wyróżnienie. W przeszłości jako pierwsza kobieta sędziowała między innymi mecz francuskiej Ligue 1, a także spotkanie o Superpuchar Europy. Gwizdała już też w Lidze Mistrzów.

Źródło: Polski-Sport.com

Inne wiadomości

FutsalI LigaNewsy
EkstraligaNewsyPolska
Adam Góral

Dodaj komenntarz