SWD pokonuje w zaległym spotkaniu Ząbkovię

W zaległym spotkaniu 7 kolejki I ligi SWD Wodzisław Śląski pokonał UKS Ząbkovia Ząbki 2:0 po zaciętym spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim.

Już po 7. minutach od rozpoczęcia meczu gospodynie miały pierwszą dogodną szansę na otworzenie wyniku spotkania. Lewą stroną popędziła Katarzyna Jaszek, która to zagrała do Julii Piętakieiwcz. Ostatecznie uderzenie wykonała Katarzyna Rozmus, jednak zawodniczka SWD umieściła piłkę wysoko nad poprzeczką. W 20. minucie wodzisławianki mogły się już cieszyć z prowadzenia. Rozmus trafiła do bramki Ząbkovii, ale znajdowała się na spalonym i sędzia słusznie odgwizdała przewinienie. Dobrą okazję trzynaście minut później miała Ząbkovia, kiedy to Patrycja Kozarzewska zagrała do Małgorzaty Lesińsińskiej. Świetnie po strzale głową interweniowała w tej sytuacji Alicja Bzowska. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej dogodnych sytuacji, na drugą część gry oba zespoły wyszły zmotywowane.

Za to po dziesięciu minutach od wznowienia gry gospodynie w drugiej połowie objęły prowadzenie. Świetnie z prawej strony uderzyła Paulina Zawadzka i dała SWD jednobramkowe prowadzenie w meczu. Zespół trenera Marcina Ćwiklińskiego tworzył sobie kolejne dogodne sytuacje. Jedną z takich miała Jaszek, która technicznym strzałem umieściła piłkę nad bramką Walaszek. Sam na sam na przeciw golkiper Ząbkovi wyszła Dominika Rosak, jednak zawodniczka SWD nieumiejętnie rozegrała akcję ofensywną i z dobrej sytuacji SWD nie miało korzyści. W 72. minucie sama na przeciw bramkarce Ząbkovii, wyszła Piętakiewicz, niestety dla SWD wodzisławska zawodniczka chybiła bardzo korzystną sytuację. Jednak już dwie minuty później Julia Piętakiewcz trafiła do siatki rywalek, po dobrym podaniu od Gulec napastniczka SWD świetnie uderzyła na bramkę gości i dała gospodyniom bramkę na dwa do zera. Więcej trafień kibice zgromadzeni przy ul. Bogumińskiej 8 już nie ujrzeli i wodzisławianki dwoma golami pokonały rywalki z Ząbek.