SWD Wodzisław Śląski gromi rezerwy SMS-u Łódź w 1. kolejce

Drużyna SWD Wodzisław Śląski po świetnych trafieniach i świetnej grze pokonała mocny zespół rezerw z Łodzi i postawiła pierwszy krok po awans do Ekstraligi.

Już w 1. minucie spotkania groźnie było pod bramką SWD, ale piłkę wybiła nowo sprowadzona Magdalena Dragunowicz i oddaliła zagrożenie. Wielki błąd w obronie popełniła Julia Kolis, za to świetnie do piłki doszła Julia Piętakiewicz i w sytuacji sam na sam, ominęła bramkarkę SMS-u i strzeliła wprost między słupki, tym samym w 4. minucie SWD wyszło na prowadzenie. W 11. minucie spore zagrożenie wydarzyło się pod bramką SWD ale, świetnie interweniowała Kinga Ptaszek. 19. minuta okazała się szczęśliwa dla drużyny z Łodzi. Po niefrasobliwości w polu karnym gospodyń do piłki dopadła Natalia Rohn i perfekcyjnym strzałem wyrównała wynik meczu. 180 sekund później na prowadzenie mógł wyjść zespół z Wodzisławia Śląskiego, niestety dla gospodyń po strzale Julii Piętakiewicz w polu karnym, świetnie interweniowała bramkarka SMS-u. W sytuacji sam na sam świetnie znalazła się Klaudia Maciejko i strzałem po ziemi zza pola karnego pokonała Ptaszek. Sama bramkarka próbowała wybronić uderzenie, ale spóźniła się o dosłownie chwilę i łodzianki wyszły na prowadzenie. W pierwszej połowie w obu drużynach występowało dużo strat i błędów na własnych połowach, co mogło skończyć się golem po obydwu stronach. Pod koniec pierwszej połowy dogodną sytuację miała Katarzyna Jaszek, lecz piłkarka posłała futbolówkę nad bramką rywalek. Pierwsza połowa zakończyła się na korzyść przyjezdnych.

Druga połowa prawie rozpoczęła się idealnie dla drużyny z Wodzisławia Śląskiego. Indywidualnie akcję rozgrywała Roksana Gulec, która zagrała w pole karne do Nicole Jendrzejczyk, lecz ta nie dobiegła do piłki. 49. minuta gry była szczęśliwa dla drużyny SWD. Świetnym strzałem zza pola karnego popisała się Edyta Botor i trafieniem w samo okienko doprowadziła do wyrównania. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać do 63. minuty. Wówczas fenomenalnie z rzutu wolnego uderzyła Aneta Langosz. Bramkarka po strzale w okolice prawego słupka była bez szans, wodzisławianki wyszły na prowadzenie. W meczu nie można było narzekać na brak emocji. Patrycja Sarapata w 68. minucie mocnym strzałem, uderzyła w poprzeczkę. Po wrzutce z rzutu rożnego, niesamowitym strzałem z nożyc popisała się Patrycja Sarapata, pokonała bramkarkę rywalek i zespół z Wodzisława Śląskiego prowadził już 4:2. Pod koniec meczu dla SMS-u trafiła Warelis i jeszcze wszystko mogło się wydarzyć w tym spotkaniu. Niesamowitym trafieniem zaraz po bramce popisała się Roksana Gulec i w tym meczu wygrać mógł tylko SWD Wodzisław Śląski.

1 liga kobiet – 1. kolejka
KS SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS II Łódź 5:3 (1:2)
4′ Piętakiewicz, 49′ Botor, 63′ Langosz, 80′ Sarapata, 90′ Gulec – 19′ Rohn, 24′ Maciejko, 89′ Warelis

SWD: Ptaszek, Botor, Piętakiewicz (88′ Błatoń), Langosz, Zawadzka (46′ Brzychcy), Rosak (46’Sarapata), Dragunowicz, Jendrzejczyk, Gulec, Jaszek K. (87′ Herzog), Rozmus

SMS: Niedzielska (85′ Banach) – Dąbrowska, Domin, Czołnowska, Rohn (78′ Walczak), Majtczak (35’Czuj), Sikora (87′ Druch), Bałduga, Kolis, Maciejko, Onoszko

Sędzia główna: Katarzyna Gaweł
Sędzie asystent: Dorota Dymek, Nicola Stokłosa