Świetny start sezonu SV Meppen, Agnieszka Winczo już z golem!

Dzisiejszym meczem z SV 07 Elversberg nowy sezon 2. Frauen Bundesligi zainaugurowało SV Meppen Agnieszki Winczo. Spadkowicz z niemieckiej elity rozbił beniaminka aż 5:0, a jedną z bramek zdobyła polska napastniczka.

36-latka, która mimo spadku z Bundesligi postanowiła pozostać w drużynie na kolejny sezon, dzisiejsze starcie w ramach 1. kolejki rozpoczęła w podstawowym składzie. Worek z bramkami rozwiązała w 11. minucie Bianka Becker, choć chwilę wcześniej uczynić to mogła Agnieszka Winczo, której uderzenie trafiło w słupek. W tej samej części gry pierwsze trafienie w tym sezonie zanotowała polska napastniczka, dzięki czemu do szatni gospodynie z Meppen schodziły z prowadzeniem 2:0.

Po zmianie stron kibice obejrzeli jeszcze trzy trafienia. W 54. minucie piłkę w siatce umieściła Sarah Schulte. Agnieszka Winczo na placu gry przebywała do 71. minuty. Zmieniła ją wówczas utalentowana defensorka Toma Ihlenburg. Mimo spokojnego prowadzenia i desygnowania do gry rezerwowych, w ostatnim kwadransie Meppen zdołało trafić do siatki jeszcze dwukrotnie. Najpierw sztuki tej dokonała Lisa-Marie Weiss, a rezultat meczu na 5:0 ustaliła 18-latka, która na murawie pojawiła się w miejsce Polki – Toma Ihlenburg.

Co oczywiste, SV Meppen jest aktualnie liderem 2. Frauen Bundesligi. W następny weekend drużynę polskiej napastniczki czeka początek zmagań w Pucharze Niemiec, gdzie w losowaniu trafiła ona na trzecioligowy Magdeburger FFC. Do rywalizacji ligowej ekipa z Dolnej Saksonii wróci 29 sierpnia, kiedy na wyjeździe zmierzy się z FC Ingolstadt.