fbpx

Swoje urodziny świętują bieganiem i pomocą hospicjum

Do niecodziennej akcji w mediach społecznościowych namawia Polonia Tychy, występująca w śląskiej trzeciej lidze. Klub, którego dziesiąte urodziny przypadają na 26 czerwca, namawia do spędzenia tego czasu aktywnie, a co ważne także w tym dniu pomaga innym.

Jak informują na swojej stronie: „Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy w tym roku świętuje 10-lecie reaktywacji. Z tej okazji przygotował kilka niespodzianek, a jedną z nich będzie wirtualny bieg #10naXPolonii. Jak można się domyślić, dystans to dziesięć kilometrów, a cały dochód z wpisowego będzie przeznaczony na Fundację „Świetlikowo, która na co dzień pomaga osobom z naruszoną sprawnością fizyczną, umysłową czy intelektualną.

Akcja rozłożona jest na trzy dni, a dystans dziesięciu kilometrów można pokonać od 26 do 28 czerwca. Jak udało się nam dowiedzieć, planowane jest także spotkanie piłkarek i działaczy, niestety z racji epidemii data jeszcze nie jest znana.

W krótkiej historii klub ma srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kat. U-14 z Głogówka z 2014 roku, a także brąz w tej samej kategorii z Warszawy z roku 2017.

W barwach Śląskiego klubu występowały w przeszłości między innymi Dorota Hałatek (obecnie Czarni Sosnowiec), Natalia Majewska (Rekord Bielsko Biała), czy Wiktoria Nowak (dawniej GKS Katowice, a obecnie Rekord).

https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy/photos/a.1718509011533231/3207611365956314/?type=3&theater

 

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/4946/signup.html

Link do rywalizacji endomondo: https://www.endomondo.com/challenges/43754863

 

fot. poloniatychy.info

Other Articles

Leave a Reply