Sylwia Matysik i spółka postawiły się Wolfsburgowi, lider Bundesligi traci punkty w Leverkusen

W jedynym dzisiejszym meczu 11. kolejki Frauen Bundesligi Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z aktualnymi wicemistrzyniami Niemiec, VfL Wolfsburg. Z racji kontuzji Polek grających dla “Wilczyc”, jedyną naszą rodaczką, która wystąpiła w tym meczu była Sylwia Matysik.

24-latka już po raz ósmy w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy zanotowała pełen występ, zajmując miejsce na prawej obronie, gdzie jest w bieżących rozgrywkach regularnie wystawiana przez trenera Achima Feifela. Zgodnie z przewidywaniami, to faworyzowane przyjezdne wyszły na prowadzenie w 25. minucie za sprawą gola Leny Lattwein. Jeszcze przed przerwą żeński zespół “Aptekarzy” zdołał jednak wyrównać stan rywalizacji. W 41. minucie Lara Marti zdecydowała się na strzał z dystansu, którego nie zdołała spokojnie złapać Lisa Weiß. Doświadczona bramkarka Wolfsburga “wypluła” futbolówkę przed siebie, z czego błyskawicznie skorzystała Verena Wieder, trafiając do siatki z kilku metrów.

Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie, co oznacza trzecią stratę punktów “Wilczyc” w tym sezonie. Piłkarki Wolfsburga na fotelu lidera mogą pozostać tylko do jutra, bowiem ich potknięcie może w potyczce z Turbine Poczdam wykorzystać mający dwa punkty mniej Bayern Monachium. Ekipa z Leverkusen jest natomiast szósta.