Szalony mecz w Krakowie. Udany rewanż Górnika

Obie drużyny do dzisiejszego meczu przystąpiły z dorobkiem 6 punków po dwóch kolejkach. Zawodniczki z Łęcznej chciały się zrewanżować się Krakowiankom za dwie porażki w poprzednim sezonie. Po szalonym meczu to się udało i trzy punkty pojechały na Lubelszczyznę.

W pierwszych minutach meczu to zawodniczki Górnika podeszły bardzo wysoko spychając zespół z Krakowa do defensywy.

W 11 minucie spotkania przyjezdne odjęły prowadzenie po bramce Klaudii Lefeld, która strzałem po ziemi pewnie pokonała Karolinę Klabis, wykorzystując błąd w defensywie gospodyń. Po stracie bramki to krakowianki zaczęły grać odważnie stwarzając zagrożenie pod bramką Sandry Urbańczyk.

W 14 minucie tuż przed polem karnym sfaulowana przez Klaudię Fabovą  została Katarzyna Daleszczyk. Do rzutu wolnego podeszła Aleksandra Neciąg, jednak strzeliła wysoko nad bramką Urbańczyk.  Od tego momentu Jagiellonki wyszyły wyżej i przeważały na połowie Górnika, atakując zarówno z prawej jak z lewej stronie. Swoich szans na pokonanie bramkarki Górnika, szukały: Weronika Wójcik, Paulina Guzik oraz Katarzyna Daleszczyk.

Po słabszym okresie w 28 minucie przyjezdne zagroziły pod bramką Klabis a pięć minut później podwyższyły na 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Weroniki Kaczor na bramkę zamieniła Klaudii Lefeld. W końcówce pierwszej połowy Jagiellonki szukały swoich szans z lewej strony boiska Paulina Guzik wypuściła Agnieszkę Derus w pole karne jednak dobrze interweniuje bramkarka Górnika.

W 54 minucie meczu bramkę kontaktową zdobyły gospodynie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego Anny Zapały najwyżej wyskoczyła Katarzyna Daleszczyk, która pewnie pokonała Sandrę Urbańczyk. Zaledwie sześć minut później akademicki doprowadziły do remisu. Dośrodkowanie Kingi Wilk w pole karny Górnika strzałem głową wykończyła Aleksandra Nieciąg.

60 sekund później na stadionie Prądniczanki przyjezdne dały błyskawiczną odpowiedz, podwyższając wynik spotkania na 2:3.po akcji Klaudii Lefeld- Fabovej- Miłek ta ostatnia z bliskiej odległości pokonała bramkarkę gospodyń.

W 70 minucie Górnik ponownie podwyższył wynik po bramce Klaudii Fabovej, która wykorzystała asystę Katji Skupień.

Akademiczki miały kilka bardzo dobrych okazji na zdobycie kolejnych bramek, jednak w dniu dzisiejszym świątynie dysponowana była bramkarka Sandra Urbańczyk. W końcówce spotkania dwie dogodne okazje na zdobycia swojej premierowej bramki w ekstralidze miała Julia Pietakiewicz, jednak świetnie interweniowała Klabis. W ostatniej akcji meczowej Jagiellonki zmniejszyły; rozmiar porażki po bramce Juli Mordel

Ostatecznie mecz w Krakowie zakończył się zwycięstwie 4:3 dla Górnika, który zrewanżował się Jagiellonkom za porażki z poprzedniego sezonu. Należy tu jednak pochwalić drużynę Krzysztofa Kroka za walkę do końca. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną do spotkań ligowych powrócimy 11 września.

Anna Adamska (4) – Dała pograć, prawie wszystkie kartki słuszne. Kontrowersyjna sytuacja z kartką dla trenera Górnika. Sędzia zatrzymała akcję “sam na sam” Dominiki Dereń i cofnęła akcję do wcześniejszego faulu. Robert Makarewicz okrasił to soczystym komentarzem. Kartka za słowa słuszna, ale w naszej opinii to cofnięcie nie powinno mieć miejsca.

Ekstraliga – 3 kolejka
AZS UJ Kraków – GKS Górnik Łęczna 3:4 (0:2)
Daleszczyk 54′, Niecąg 62, Mordel 90+5′- Lefeld 11′,33′, Miłek 63′, Fabova 70′

sędzia: Anna Adamska (4) – Angelika Nowak, Katarzyna Chrzanowska oraz Sylwia Biernat

Kartki: Cyraniak, Litwiniec, Tr, Robert Makarewicz

AZS UJ: Klabis – Zapała, Nieciąg (86′ Binkowska), Wilk (71′ Dyśkowska), Woźniak (86′ Mordel), Smaza  Daleszczyk, Wójcik, Guzik (58′ Malinowska), Derus, Gębica (46′ Pleban)

Górnik: Urbańczyk – Szymczak, Bużan, Głąb, Zając (64′ Skupień), Kazanowska (64′ Litwiniec), Kaczor, Cyraniak (71′ Rapacka), Lefeld, Fabova(80′ Piętakiewicz), Miłek (71′ Dereń)