Szósty transfer Górnika Łęczna!

Górnik Łęczna sfinalizował swój szósty transfer w letnim okienku transferowym. Barwy mistrzyń Polski będzie w zbliżających się rozgrywkach reprezentować Patrycja Rżany, grająca dotychczas w Mitechu Żywiec.

31-letnia uniwersalna, mogąca grać zarówno w obronie, jak i pomocy piłkarka związała się z Górnikiem roczną umową – Patrycja od wielu lat gra na poziomie Ekstraligi, dlatego też liczę przede wszystkim na jej doświadczenie, które, co ważne, zbierała nie tylko na polskich boiskach, ale i na arenie międzynarodowej, gdy z Unią Racibórz grała w eliminacjach Ligi Mistrzyń. To zawodniczka, która jest niesamowicie ambitna. Po rozmowach z nią wiem, że gra w Górniku jest jej marzeniem i że w swojej karierze chce jeszcze sięgać po najwyższe cele. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu – powiedział w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” trener ekipy z Lubelszczyzny, Piotr Mazurkiewicz.

Patrycja Rżany w tym sezonie Ekstraligi wystąpiła we wszystkich dwunastu meczach Mitechu w pełnym wymiarze czasowym. Strzeliła dwie bramki. 31-latka gra również w futsal. Z ekipą AZS UP Kraków wywalczyła w obecnych rozgrywkach wicemistrzostwo grupy południowej I ligi, co zapewniło drużynie walkę o awans w barażu. Pierwszy mecz zakończył się porażką krakowianek 2:5, rewanż się jeszcze nie odbył.

To już szóste letnie wzmocnienie mistrzyń Polski. Nowymi piłkarkami łęcznianek zostały wcześniej Roksana Ratajczyk, Dominika Dereń, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Rapacka i Julita Głąb.

 

 

fot. facebook.com/GKSGornikLecznaKobiet

Inne wiadomości

FrancjaNewsyZagranica
NewsyReprezentacjeZagranica

Dodaj komenntarz