fbpx

Ta wiadomość bardzo ucieszyła Emilię Szymczak!

Reprezentantka Polski do lat 17, Emilia Szymczak, znalazła się w kadrze FC Barcelony zgłoszonej do rozgrywek UEFA Women’s Champions League!

Utalentowana 16-letnia pomocniczka zasiliła szeregi Dumy Katalonii w lipcu bieżącego roku, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozwój Emilii Szymczak u boku gwiazd takich jak Aitana Bonmatí, Irene Paredes, Mapi León, Lucy Bronze, Ona Batlle, Salma Paralluelo czy Fridolina Rolfö, by wymienić tylko kilka z nich, przebiega we właściwym kierunku. Polka pokazała się z dobrej strony w dotychczas rozegranych spotkaniach, pokazała próbkę swoich możliwości, pokazała potencjał, który z pewnością prezentuje na codziennych treningach. To wszystko dostrzega też szkoleniowiec FC Barcelony Jonatan Giráldez oraz jego sztab, co zaowocowało zgłoszeniem polskiej pomocniczki do kadry zespołu rywalizującej w UEFA Women’s Champions League.

Swoje pierwsze spotkaniu w grupie A Ligi Mistrzyń obrończynie tytułu rozegrają już niebawem, we wtorek, 14 listopada na własnym obiekcie podejmie SL Benficę, początek tego spotkania zaplanowany jest na 21:00. W grupie Duma Katalonii rywalizować będzie także ze szwedzkim FC Rosengård oraz niemieckim Eintrachtem Frankfurt z Tanją Pawollek w składzie.

Czy Emilia Szymczak dostanie szansę występu już w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzyń? Przekonamy się już niebawem!

Other Articles

FutsalNewsyReprezentacja
NewsyPuchar Polski

Leave a Reply