Tarnovia bliska wygranej na pożegnanie z Ekstraligą

Na rozstanie z Ekstraligą zespół MKS Tarnovia Tarnów zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:2. Drużynie gości w samej końcówce spotkania udało się urwać punkt, choć Tarnovia od 74’ grał w dziesiątkę.

Mecz dobrze rozpoczęły gospodynie, które po bramce Katarzyny Białoszewskiej w 25’ objęły prowadzenie. 5 minut po przerwie zawodniczce Tarnovii udało się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Wydawało się, że zespół z Tarnowa pożegna się z ligą zdobywając komplet punktów, ale w 74’ za faul czerwoną kartkę ujrzała Gabriela Kusion, a dla Śląska bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobyła Aleksandra Dudziak. Tarnovia mimo gry w osłabieniu wciąż prowadziła, kiedy w doliczonym już czasie bramkę wyrównującą zdobyła Karolina Iwaśko i mecz zakończył się podziałem punktów.