TME SMS górą w meczu pucharowym

W jednym z dwóch hitów Orlen Pucharu Polski WKS Śląsk Wrocław mierzył się z TME SMS Łódź i na pewno miał ochotę na powtórzenie sukcesu sprzed roku z tych samych rozgrywek. Wtedy skazywana na porażkę drużyna Piotra Jagieły wywalczyła awans do finału właśnie na boisku późniejszego Mistrza Polski. Piłkarki z Łodzi były jednak żądne rewanżu i od dnia wylosowania par ćwierćfinałowych nie mogły doczekać się pucharowej potyczki ze Śląskiem. Wrocławianki również chciały pokazać, że podejmą rękawice, a weekendowa porażka w lidze z tym samym rywalem była zbyt wysoka. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł faworyt, czyli TME SMS, który swoją przewagę udokumentował bramką w końcówce spotkania.

W 3. minucie strzałem po ziemi próbowała zaskoczyć Annę Bocian skrzydłowa Paulina Filipczak, ale to bramkarka uderzenie bez problemu wyłapała. Dużo bliżej celu łodzianki były w 10. minucie. Tutaj Filipczak prostopadle podała do strzelającej Anny Rędzi. Tutaj również górą goalkeeperka Śląska, która odbiła piłkę w bok. W 18. minucie najbliżej celu była Dominika Kopińska, która po uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Kopińska w jednej z kolejnych okazji imponująco wygrała pojedynek siłowy z defensorką gości i dograła w stronę dalszego słupka do Klaudii Jedlińskiej. Skrzydłowa TME SMS nie zdołała jednak wpakować piłki do siatki.

W drugiej połowie wrocławski zespół próbował swoich szans ze stałych fragmentów gry oraz z kontr. W jednej z nich w porę interweniowała Daria Sokołowska wybijając na rzut rożny. Parę minut później piłka po strzale Joanny Wróblewskiej zatrzymała się na poprzeczce. TME SMS nie miał w tej odsłonie meczu tylu okazji do zdobycia bramki, ale w jednej z nich strzałem z dystansu szukała szczęścia Kopińska. To uderzenie wyłapała jednak Bocian. Chwilę później po dograniu Kopińskiej i zamieszaniu w polu karnym piłkę w ostatnim momencie wybiły defensorki Śląska. Pierwszej bramki w tym spotkaniu szukała również strzałem z dystansu Jedlińska. Łodzianki dopięły swego w 80. minucie meczu. Po dograniu Kopińskiej bramkę po mocnym uderzeniu głową zdobyła Rędzia. Trzy minuty później bez wątpienia powinno być 2:0, ale Kopińska po strzale z bliska uderzyła bardzo nieskutecznie. W końcówce meczu okazje miały jeszcze Jedlińska i Filipczak, ale wynik nie uległ zmianie.