Trzecia niemiecka ekipa na piątkę z mistrzem Danii

Po jednostronnym spotkaniu w niemieckim mieście Hoffenheim lokalny TSG wysoko pokonało obecnego mistrza ligi duńskiej – HB Køge, ostatecznie niemki zwyciężyły nad rywalki z Danii 5:0.

Już na samym początku spotkania a dokładnie w 5 minut od pierwszego gwizdka niemieckie zawodniczki były bliskie otwarcia wyniku. Z bocznej strefy boiska piłkę dośrodkowywała Chantal Hagel, po jej wrzutce futbolówka trafiła do Nicole Billi. Po uderzeniu z około 5 metra boiska świetnie interweniowała bramkarka duńskiej drużyny wybijając piłkę sprzed własnych słupków. W 15. minucie znów Kaylan Marckese uratowała duńską drużynę sprzed utraty gola. Napastniczka TSG wyszła sam na sam z amerykańską golkiperką, która świetnie interweniowała wybijając piłkę z własnego pola karnego. Jednak już 3 minuty później ekipa gospodyń wyszła na prowadzenie. Wręcz perfekcyjny strzał zza pola karnego oddała Katharina Naschenweng, która uderzyła futbolówkę w prawe okienko bramki Marckese. Strzał był na tyle dobry, że amerykańska zawodniczka nie miała szans na skuteczną interwencję. Do przerwy więcej goli już nie padło, choć niemieckiej drużynie sytuacji nie brakowało.

Zawodniczki niemieckiego TSG strzelanie w drugiej części spotkania rozpoczęły już w 47. minucie za sprawą gola Nicole Billi, której świetnie asystowała belgijka Tinne De Caigny. Piłkarki z Hoffenheim nie zamierzały odpuszczać zdobywania bramek w meczu. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo, bo jedynie 14 minut. Błąd w ustawieniu golkiper Køge perfekcyjnie wykorzystała Luana Buhler. Szwajcarska zawodniczka z około 30 metrów oddała świetny strzał lobem, po którym źle ustawiona bramkarka przyjezdnych nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Kolejnego gola ujrzeliśmy już po zaledwie trzech minutach meczu. Rzut rożny wykonywała Naschenweng, po stałym fragmencie gry do futbolówki dopadała De Caigny. Jej uderzenie z piątego metra boiska w lewy dolny róg bramki było tak dobre, że po raz czwarty w tym meczu Marckese musiała wyciągać piłkę z własnych słupków. Ostatniego gola zobaczyliśmy już w samej końcówce spotkania. W doliczonym czasie gry piłkę uderzała Vanessa Leimenstoll, po jej zagraniu jedna z obrończyń Køge podbijała futbolówkę. Niespodziewanie do piłki dopadła De Caigny i 24-letnia zawodniczka uderzeniem z bliskiej odległości ustaliła wynik meczu na 5:0 dla TSG 1899 Hoffenheim.