fbpx

Trzy nowe twarze w GKS-ie Katowice!

GKS Katowice pozyskał tego lata już trzy piłkarki, a dzisiaj dowiedzieliśmy się o trzech kolejnych wzmocnieniach ekstraligowca. W zbliżającym się sezonie barwy śląskiej drużyny reprezentować będą Aleksandra Drąg, Weronika Kłoda i Anita Turkiewicz.

Dwie pierwsze zawodniczki swoje umiejętności szkoliły dotychczas w ekipie mistrzyń Polski. Z Górnika Łęczna Drąg i Kłoda zostały do Katowic wypożyczone. Obie w ostatnim sezonie nie mogły liczyć na grę w pierwszym zespole najlepszego polskiego klubu i czasowe przejście do “GieKSy” ma im pomóc w zebraniu doświadczenia z gry na najwyższym poziomie.

Turkiewicz zasiliła natomiast katowicki klub na zasadzie wolnego transferu. 21-letnia skrzydłowa poszukiwała bowiem nowego pracodawcy po rozpadzie AZS PWSZ Wałbrzych. W koszulce tej ekipy w minionych rozgrywkach zanotowała dwa trafienia ligowe w 10 rozegranych meczach. Wcześniej grała między innymi w SMS-ie Łódź i AZS-ie Wrocław.

Aleksandra była w kadrze szerokiego zespołu Górnika Łęczna. Liczę, że podniesie poziom rywalizacji między zawodniczkami, co odbije się na efektywnej pracy całej drużyny. Weronika Kłoda również była w szerokiej kadrze Górnika, ale na boisku pojawiała się nieco częściej. U nas obie piłkarki dostaną więcej szans na grę i już na treningach widać ich ogromną determinację i pewność siebie. Zarówno Aleksandra, jak i Weronika mogą grać na skrzydle, jak i w środku pomocy, postaramy się znaleźć dla nas optymalne rozwiązanie. Natomiast Anita Turkiewcz mimo młodego wieku ma spore doświadczenie na poziomie Ekstraligi. Jako skrzydłowa grała w barwach AZS-u Wrocław, SMS-u Łódź, z kolei ostatni sezon spędziła w Wałbrzychu. Wierzymy, że gdy zbuduje odpowiednią formę będzie wartością dodaną dla całego zespołu – powiedział trener GKS-u Witold Zając, cytowany przez klubową stronę internetową.

Wcześniej śląski zespół potwierdził już letnie transfery Klaudii Maciążki, Aleksandry Lizoń i Klaudii Łasickiej.

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Other Articles

Leave a Reply