U-16: Zwycięstwo Polek na zakończenie turnieju

W ostatnim spotkaniu turnieju towarzyskiego UEFA Development Cup rozgrywanego w Portugalii reprezentacja Polski do lat 16 pokonała Szkocję 2:1.

Polki do spotkania ze Szkocją przystępowały po wysokiej wygranej z reprezentacją Liechtensteinu o czym pisaliśmy TUTAJ, oraz porażce po rzutach karnych z gospodyniami, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Prowadzona przez Marcina Kasprowicza reprezentacja po pierwszej połowie przegrywała 0:1. Losy pojedynku na swoją korzyść reprezentantki Polski rozstrzygnęły w końcówce spotkania, gdy do wyrównania doprowadziła w 89. minucie Oliwia Związek, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę dającą zwycięstwo zdobyła Anna Skrzypczak.

Młode Polki turniej ukończyły na drugiej pozycji tuż za reprezentacją Portugalii.