U-17: Efektowne otwarcie eliminacji ME w wykonaniu Polek!

Reprezentantki Polski do lat 17 w bardzo dobrym stylu rozpoczęły turniej 1. rundy eliminacji mistrzostw Europy. W Bełchatowie wysoko pokonały Islandię!

Choć spotkanie rozpoczęło się od dwóch z rzędu rzutów rożnych dla Islandii, to Polki już w 3. minucie gry wyszły na prowadzenie. Rzut wolny spod linii bocznej boiska, z ostrego kąta wykonywała Zuzanna Witek i to właśnie dzięki jej bezpośredniemu uderzeniu na bramkę podopieczne Marcina Kasprowicza wyszły na błyskawiczne prowadzenie. Już w 8. minucie gry na tablicy wyników po stronie Polek widniało 2, bowiem fantastycznie w polu karnym odnalazła się Oliwia Związek, która dobiła mocny strzał jednej ze swoich partnerek odbity przez Herdís Halla Guðbjartsdóttir. Jeśli dodam, że kilkadziesiąt sekund wcześniej Polki nie wykorzystały sytuacji sam na sam z islandzką bramkarką, to początek meczu w ich wykonaniu można skwitować tylko jednym słowem – wspaniale!
W 20. minucie rywalizacji Polki wykonywały rzut wolny z prawej strony boiska, stały fragment gry nie przyniósł większej korzyści, cała akcja zakończona została jednak niebezpiecznym uderzeniem Leny Marczak. Trzy minut później Islandki wykonywały stały fragment gry z lewej strony boiska, bez większych kłopotów z dośrodkowaniem poradziła sobie jednak polska defensywa. W 29. minucie gry nasze dzisiejsze przeciwniczki miały kolejną okazję po stałym fragmencie gry, brakowało jednak precyzyjnego dogrania. W tej sytuacji faulowała Magda Piekarska, za swoje zagranie polska obrończyni obejrzała żółtą kartkę.
W 33. minucie spotkania Islandia była o krok od zdobycia bramki kontaktowej, po świetnym krzyżowym zagraniu na prawą stronę boiska, piłka dograna została wzdłuż linii bramkowej Polek, zabrakło jedynie skutecznego zamknięcia akcji. Biało-czerwone miały w tej sytuacji dużo szczęścia. W 35. minucie nasze reprezentantki wykonywały rzut wolny z lewej strony boiska, bardzo dobre dośrodkowanie wypiąstkowała jednak islandzka golkiperka. W 39. minucie meczu przepiękną akcją popisała się Weronika Araśniewicz, a co najważniejsze akcją nie tylko efektowną, ale i efektywną. Jej rajd z okolic linii środkowej boiska pomiędzy islandzkimi piłkarkami zakończył się precyzyjnym, płaskim uderzeniem z okolic siedemnastego metra, Herdís Halla Guðbjartsdóttir była bez szans! 3:0! Cudownym podaniem w 45. minucie meczu obsłużona została Krystyna Flis, dobrze przyjęła piłkę na klatkę piersiową, czym od razu ułożyła ją sobie do strzału, zabrakło jedynie celności uderzenia.
Okazałe prowadzenie Polek po pierwszej połowie dawało bardzo duży komfort gry, nie można jednak powiedzieć, że Islandia była całkowicie bezradna w tej części rywalizacji. Islandki miały swoje okazje, to Polki były jednak niesamowicie skuteczne.

Po zmianie stron gry w reprezentacji Islandii zobaczyliśmy dwie nowe zawodniczki, Polki rozpoczęły grę bez zmian w wyjściowym zestawieniu. Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza bardzo szybko podwyższyły prowadzenie, w czym wyręczyła je Helga Rut Einarsdóttir. Islandzka piłkarka bardzo niefortunnie interweniowała przy dośrodkowaniu Polek i próbując wybić piłkę skierowała ją do własnej bramki. W 62. minucie biało-czerwone miały dogodną okazję na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, dogranie zostało zakończone strzałem niecelnym.
W 65. minucie spotkania Polki zdobyły piątą bramkę tego dnia, ale nie mogła ona zostać uznana, zawodniczka strzelająca na bramkę znajdowała się na pozycji spalonej. W 79. minucie meczu zrobiło się niebezpiecznie pod bramką strzeżoną przez Hannę Wieczerzak, na strachu jednak się skończyło i piłka wylądowało w dłoniach polskiej bramkarki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i wysokie zwycięstwo Polek stało się faktem.

Reprezentacja Marcina Kasprowicza rozegrała bardzo dobre spotkanie, odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Kontrola meczu przez nasze kadrowiczki w drugiej połowie nie podlegała najmniejszej dyskusji. Wielkie brawa dla całego zespołu!