U-17: Reprezentacja Polski wygrywa w Belek

W tureckim mieście Belek reprezentacja Polski do lat 17 rozegrała towarzyskie spotkanie z drużyną Austrii. Młode piłkarki pokonały pewnie drużynę Austrii 3:0

Od początku meczu obie drużyny próbował narzucić swój styl gry. W 21. minucie Polki po składnej kontrze i przepięknym strzale Oliwii Związek wyszły na prowadzenie. Po stracie bramki zawodniczki z Austrii starły się mocniej nacisnąć, jednak Polki kontrolowały sytuację na boisku. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Polek 1:0.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Polek, jednak brakowało wykończenia. Austriaczki próbował zagrozić sporadycznymi atakami, ale defensywa białoczerwonych była skupiona i nie pozwalała na wiele rywalkom. W 80. minucie sprytne podanie trafiło do Kingi Wyrwas, a ta bez problemu ograła golkiperkę Austrii i podwyższyła wynik na 2:0. Wynik meczu ustaliła Anna Skrzypczyk w 89. minucie, dobijając piłkę po niefortunnej interwencji austriackiej bramkarki. Polki pewnie wygrały 3:0.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie 23 lutego.