U-19: Porażka Polek na otwarcie eliminacji do mistrzostw Europy

W pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 19 przegrała w szwedzkim Boras z gospodyniami 2:4.

Biało-Czerwone do Szwecji nie poleciały jako faworytki,a za te uważano pierwsze rywalki podopiecznych Katarzyny Barlewicz. Szwedki wynik otworzyły w 29.minucie po uderzeniu Ellen Wangerheim. Zaledwie dwie minuty później Skandynawki podwyższyły prowadzenie po strzale Lisy Bjork. Niestety druga połowa rozpoczęła się od trzeciej bramki gospodyń. Polki odpowiedziały w 66/minucie po uderzeniu Martyny Buś jednak niespełna dziesięć minut czwarte trafienie zanotowały gospodynie. Wynik spotkania w 80.minucie ustaliła Nadia Krezyman.