U17: Zwycięstwo Biało-Czerwonych na początek ME

W swoim pierwszy meczu na Mistrzostwach Europy do lat 17 reprezentacja Polski pokonała 1:0 reprezentację Belgii. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Oliwia Związek.

Podopieczne Marcina Kasprowicza od pierwszych minut były aktywne na połowie rywalek. W 8. minucie Kinga Wyrwas oddała pierwsze celny strzał, jednak belgijska golkiperka zatrzymała go bez większych problemów. Po pięciu minutach przyszedł czas na pierwszy strzał z dystansu: jego autorką była Zuzanna Witek, ale nie trafiła w bramkę. Biało-Czerwone miały coraz większą kontrolę nad przebiegiem meczu. W 31. meczu udokumentowały tę przewagę trafieniem. Po zamieszaniu w polu karnym Belgijek odnalazła się Oliwia Związek. W 40. minucie drużyna prowadzona przez Lenie Onzie stworzyła sobie jedyną klarowną sytuację strzelecką w pierwszej połowie. Reprezentantki Polski zostawiły dużo przestrzeni, co umiejętnie wykorzystała Clementine Reynebeau, jednak na szczęście trafiła tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Weronika Araśniewicz bardzo dobrze zabrała się z futbolówką i oddała strzał, jednak dobrze dysponowana Aude Waldbillig zatrzymała to uderzenie. Biało-Czerwone schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W 53. minucie Weronika Araśniewicz stanęła przed bardzo dobrą okazją, aby podwyższyć prowadzenie. Reprezentantka Polski zabrała się z piłką i minęła bramkarkę rywalek, ale uderzyła w tej sytuacji w poprzeczkę. Reprezentacja Belgii częściej pojawiała się na połowie Biało-Czerwonych w porównaniu do pierwszej części meczu, jednak Julia Woźniak nie miała zbyt wiele pracy. W 84. minucie Julia Ostrowska została sfaulowana w ”16” i arbiter Miriama Bockova podyktowała rzut karny. Do jedenastki podeszła Zuzanna Witek, jednak jej uderzenie zostało zatrzymane przez świetnie dysponowaną Aude Waldbillig. W doliczonym czasie gry Oliwia Łapińska posłała bardzo dobrą piłkę w pole karne, ale Anna Skrzypczyk nie sięgnęła futbolówki.

Następne spotkanie już w czwartek — Polki zmierzą się o godzinie 15:30 z reprezentacją Hiszpanii. Transmisja na TVP Sport.