UAM poza zasięgiem rewelacyjnej Pogoni

Przed sezonem wiadomo było, że Pogoń Tczew będzie jednym z faworytów do gry w fazie play off Ekstraligi. Dobre wyniki futsalistek z Tczewa przerwał Mistrz Polski, aplikując im sześć goli.

Przez początkowe 10. minut spotkania obie drużyny raczej się badały, spotkanie było bardzo wyrównane. Dopiero w 11. min Maja Kuleczka rozwiązała worek z bramkami, silnie uderzając w samo okienko bramki. Po upływie kilku minut gola z przedłużonego rzutu karnego mogła zdobyć Magdalena Sobal, ale naprzeciw siebie miała bramkarkę Reprezentacji Polski.

W 18. min. ponownie Maja Kuleczka dała znać o sobie, przejmując niedokładną piłkę wpakowała ją obok bezradnej Adrianny Banaszkiewicz. Po upływie kilkunastu sekund mogło być 3:0, jednak intencje Alicji Zając tym razem wyczuła Banaszkiewicz.

Drugą połowę UAM zaczął ponownie mocnymi akcentami. W 26. min spotkania z piłką zatańczyła Kuleczka, ogrywając dwie piłkarki Pogoni. Futbolówka jednak drogi do bramki nie znalazła. W 27. min do akcji weszli sędziowie tego spotkania. Mimo iż Paula Fronczak umieściła piłkę w bramce, sędziowie po naradzie bramki nie uznali, odgwizdując wcześniejszy faul Sawickiej.

Kiedy do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Mateusza Sroki, UAM skarcił je ponownie, i ponownie zrobiła to Maja Kuleczka, kompletując w 31. min hattricka. Po tej bramce, odważna decyzja opiekuna tczewianek, który decyduje zagrać się bez bramkarza. To ułatwia sprawę poznaniankom. Gola na 4:0 strzeliła Dominika Dewicka, po błędzie w ataku futsalistek Pogoni Dekpol Tczew.

W 39. min czerwoną kartkę ujrzała Łucja Tabor, co ponownie ułatwiło sprawę przyjezdnym. Te nie omieszkały okazji nie wykorzystać i gola 5:0 silnym strzałem zdobyła… Kuleczka. Tuż przed końcem spotkania szóstą bramkę dla swojej drużyny zdobyła Alicja Zając, kończąc indywidualną akcję lewą stroną parkietu.

Mistrzynie Polski pewnie pokonały rewelację tego sezonu. Teraz ekipę z Wielkopolski czeka walka w Lidze Mistrzyń. Turniej odbędzie się we Włoszech w dniach 18-22 grudnia.