Udany rewanż Kanonierek, Arsenal w półfinale LM

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń Arsenal Londyn wygrał na własnym stadionie 2:0, a w całym dwumeczu 2:1 z Bayernem Monachium i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Spotkanie dość nieszczęśliwie rozpoczęło się dla Kanonierek, gdyż w 8’ przy samotnej próbie wyprowadzenia kontry przez kapitan zespołu, Kim Little, zawodniczka została dość brutalnie powstrzymana przez Sarę Zadrazil, jednak ku zdziwieniu gospodyń, po tej interwencji obrończyni nie tylko nie ujrzała kartki, ale nie został odgwizdany rzut wolny. W wyniku tego starcia Kim Little musiała opuścić boisko, co wydawało się znacznie zmniejszy szanse Arsenalu na odrobienie strat i awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. Ale Kanonierki nie zamierzały się poddawać i w 19’ piłkę tuż przy granicy pola karnego otrzymała dość nieoczekiwanie Frida Maanum i bez namysłu oddała kapitalny strzał w sam narożnik bramki. Po zdobyciu trafienia zawodniczki Arsenalu poszły za ciosem i w 26’ wyszły na prowadzenie. Będąca na prawym skrzydle Victoria Pelova przerzuciła piłkę nad polem karnym, ale natychmiast przechwyciła ją Katie McCabe, która bezbłędnie dostarczyła futbolówkę do Stiny Blackstenius, a ta głową umieściła ją w bramce. W 31’ po dośrodkowaniu Caitlin Foord bliska zdobycia trzeciej bramki dla Kanonierek była Leah Williamson, ale po jej uderzeniu piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Na 5 minut przed końcem 1. Połowy prowadzenie gospodyń byłoby większe, gdyby nie kapitalne interwencje Marii Luisy Grohs, które uchroniły zespół od utraty kolejnych bramek. W 44’ przy rzucie wolnym Arsenal miał ponownie szansę na zdobycie bramki. Po dośrodkowaniu Fridy Maanum strzał oddała Stina Blacksenius, ale ponownie świetną interwencją popisała się bramkarka Bayernu. To jednak nie był jeszcze koniec akcji, gdyż po chwili piłkę przejęła Lotte Wubben-Moy, ale szczęśliwie dla zespołu z Monachuium, jej dośrodkowanie trafiło w poprzeczkę.

Po przerwie gospodynie kontynuowały dominację na boisku. W 62′ bliska podwyższenia wyniku po indywidualnej akcji była Katie McCabe, ale po jej strzale piłka minęła słupek. Kolejna okazja nadarzyła się w 72′ po wywalczeniu rzutu wolnego. Arsenal zdecydował się na błyskawiczne wznowienie gry i po kilku dograniach Caitlin Foord znalazła się w idealnej sytuacji do strzelenia kolejnego gola dla Kanonierek, ale zbyt mocno uderzyła piłkę, przenosząc ją nad bramką. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry szansę na zdobycie trafienia dla Bayernu miała Sydney Lohmann, ale strzał był zbyt lekki i nie sprawił problemów Manueli Zinsberger.