UEK Słomniczanka z friumfem w Pucharze Polski

To było piękne niedzielne podsumowanie całej ligi futsalu. Dziś w ostatnim akcencie zmagań na parkiecie Pogoń Tczew podejmowała w finale Pucharu Polski AZS UEK Słomniczankę, która po końcowym gwizdku mogła cieszyć się z końcowego triumfu.

Mecz zaczął się od optycznej przewagi Słomniczanki. W piątej futsaliski ze Słomnik mogły prowadzić 1-0, ale Angelika Kwiatkowska uratowała Adriannę Banaszkiewicz, wybijając piłkę z linii bramkowej, po zamieszaniu w polu karnym.

Wicemistrz mocno zdominował pierwszą połowę, i częściej zagrażał Banaszkiewicz. To przyniosło skutek w dziewiątej minucie kiedy akcję zespołową strzałem a ostrego kąta wykończyła Katarzyna Włodarczyk dająca ważne prowadzenie w Finale Pucharu Polski.

W drugiej połowie, podopieczne Mateusza Sroki, poprawiły grę pod presją. I  robiły, co się da, by doprowadzić do remisu. Proste błędy zadecydowały jednak o utracie drugiej bramki. Silny strzał Katarzyny Włodarczyk znalazł drogę do bramki. I trofeum za Puchar Polski dla Słomniczanki było o 10. minut bliżej.

Na osiem minut przed końcem spotkania, bramkę opuściła broniąca w drugiej połowie Natalia Niemaszyk. Mateusz Sroka postawił wszystko na jedną kartę, grają w przewadze. To zemściło się bardzo szybko, bo już w 32. minucie 28. sekundzie.

Futsalowe rozgrywki zakończyliśmy popisem strzeleckim Katarzyny Włodarczyk. Jej hattrick dał Słomniczance możliwość świętowania, ekipa Krzysztofa Kusia do wicemistrzostwa Polski dołożyła triumf w Pucharze Polski. Mistrzostwa Polski natomiast w sezonie 2022/2023 bronić będzie poznański UAM.

Finał Pucharu Polski
Pogoń Dekpol Tczew – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 0:3 (0:1)
Włodarczyk 9′, 31′, 33′

sędzia: Damian Grabowski, Tomasz Fronk oraz Marta Brudnicka, Monika Czudzinowicz
kartki: Jędrzejewska Ż.K – Kubaszek Ż.K

Pogoń: Banaszkiewicz (Niemaszyk) – Jędrzejewska, Rembalska, Czarnecka, Dziadzio oraz Jeleń, Kwiatkowska, Ścisłowska, Tabor, Sitarz, Podsiadło, Osowska

AZS UEK: Myjak (Ochniak) – Juszczyk, Malota, Włodarczyk, Kubaszek oraz Łoboz, Sobolewska, Szotak, Janus, Jaskółka, Basta