EFK: Unifreeze Górzno dogania lidera

W zaległym meczu  1. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet Unifreeze Górzno pokonało u siebie drużynę Uniwersytetu Warszawskiego 3:2. Zdobyte 3 punkty pozwoliły beniaminkowi grupy północnej dogonić w tabeli aktualnego lidera – drużynę AZS AWF Warszawa.

W ostatnich swoich spotkaniach obie drużyny zdobyły po 3 punkty. Gospodynie sensacyjnie zwyciężyły z drużyną AZS UAM Poznań, gdzie trzy trafienia zdobyła Agata Bała. Natomiast drużyna UW wygrała z SGGW po m.in. trzech bramkach Julity Sterbickiej. Zanosiło się na niezwykły pojedynek dwóch strzelczyń.

Już od pierwszej minuty z dużym impetem rozpoczęło mecz Górzno. W ciągu pierwszych 60 sekund aż trzykrotnie piłka trafiała z podania Agaty Bały pod nogi Patrycji Polewskiej, która kończyła je strzałem, ale za każdym razem bramki Uniwersytetu skutecznie broniła Zuzanna Nikisz. Próbę zaskoczenia bramkarki akademiczek podejmowała również Natalia Żakiewicz, ale jej strzał za pierwszym razem również obroniła bramkarka akademiczek, za drugim zablokowała Katarzyna Jeryng. Pierwsze minuty spotkania należały do drużyny z Górzna, później zawodniczki z UW również zaczęły wykańczać strzałami swoje akcje. Większość ataków kończyła Julita Sterbicka, ale bramki gospodyń skutecznie broniła Marta Ozimek. Bliskie zmiany wyniku były obie ekipy. Dla Górzna w 11 min. świetnego podania od Sandry Bukowskiej nie wykorzystała Patrycja Polewska, z kolei dla UW w 12 min. po podaniu Agnieszki Gołębiowskiej do Pauliny Pokraśniewicz i dograniu przez nią przed bramkę piłki nie sięgnęła Julita Sterbicka. Wynik 0-0 nie dawał spokoju obu trenerom. W 15. minucie o czas poprosił trener Górzna Grzegorz Bała, trzy minuty później o przerwę poprosiła również trener Uniwersytetu Maria Wąsowska. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 18. minuty, gdy w środku pola Julii Przybyłkowicz odebrała piłkę Patrycja Polewska i po krótkim rajdzie trafiła do bramki akademiczek. W końcówce pierwszej połowy bliska podwyższenia wyniku była Sandra Bukowska, której piłkę idealnie przerzuciła Agata Bała, ale ostatecznie strzał trafił w poprzeczkę.

Tuż po przerwie ponownie drużyna z Górzna miała szansę na podwyższenie prowadzenia. tym razem w środku pola piłkę przechwyciła Agata Bała, ale jej strzał nie trafił w światło bramki. Po chwili swoją szansę wykorzystały zawodniczki Uniwersytetu. W 21. minucie dwójkowe pomiędzy Julią Przybyłkowicz a Julitą Sterbicką wykończyła kapitan akademiczek świetnym dograniem do Agnieszki Gołębiowskiej, która strzałem z woleja pokonała bramkarkę Górzna. Po wyrównaniu obie drużyny przyspieszyły grę, przez co nieraz musiały się uciekać do nieprzepisowego przerywania akcji przeciwnika. Mimo obiecujących ataków obu ekip, wynik nie ulegał zmianie. W 25. minucie znów mocniej zaczęła nacierać drużyna z Górzna. Najpierw strzał Agaty Bały wybroniła Zuzanna Nikisz, po chwili dwukrotnie strzelała Patrycja Polewska, ale obie próby udaremniła bramkarka Uniwersytetu. W 26. minucie pokonała ją dopiero Sandra Bukowska po precyzyjnym strzale w prawy róg bramki. Po podwyższeniu wyniku na 2:1 drużyna Unifreeze Górzno nie ustępowała w atakach. Najbliżej wpisania się na listę strzelczyń była w 32. minucie Agata Bała, która w samotnym rajdzie z piłką przemierzyła ponad połowę boiska, ale w pojedynku z Zuzanną Nikisz ostatecznie górą była bramkarka UW. Kolejną bramkę w spotkaniu zdobyły jednak akademiczki. W 34. minucie po podaniu Agnieszki Gołębiowskiej strzał na bramkę oddała Katarzyna Jeryng, który został zablokowany przez Oliwię Szmytkowską. Odbitą piłkę przejęła Paulina Pokraśniewicz i tym razem bez przeszkód umieściła ją w bramce.

Po wyrównującym golu coraz częściej emocje brały górę i sędzia był zmuszony przerywać grę. W 36. minucie Oliwia Szmytkowska fauluje Katarzynę Jeryng, za co została ukarana żółtą kartką. Po chwili nieprzepisowo akcję Uniwersytetu przerwała Agata Bała. Był to piąty faul Górzna i Uniwersytet stanął przed szansą objęcia prowadzenia w spotkaniu. Do wykonania przedłużononego rzutu karnego podeszła Julita Sterbicka, ale jej strzał wybroniła Marta Ozimek. W 36. minucie o czas poprosił trener Unifreeze Górzno. Po wznowieniu gry dwukrotnie na bramkę UW oddawała strzały Agata Bała, ale bez efektów. W 39. minucie o przerwę poprosiła Maria Wąsowska. Żadnej z drużyn nie zadowalał podział punktów. Po przerwie Paulina Pokraśniewicz faulowała kapitan Górzna. Był to z kolei piąty faul drużyny z Warszawy. Bramki Uniwersytetu strzegła tym razem Natalia Mikuła, ale strzału Agaty Bały nie zdołała obronić. Unifreeze Górzno po raz trzeci w tym spotkaniu objęło prowadzenie. W ostatniej minucie szansę na bramkę wyrównującą dla akademiczek miała jeszcze Paulina Pokraśniewicz, ale jej strzał wybroniła Marta Ozimek.

Po kolejnym zwycięstwie drużyny Unifreeze Górzno, beniaminek grupy północnej  pokazuje, że będzie się liczyć w walce o rundę Play-Off.