Uniwersytet Warszawski z kompletem punktów

W dzisiejszym spotkaniu 8. kolejki Ekstraligi futsalu Uniwersytet Warszawski zwyciężył z zespołem DTS Helios Białystok 6:0 i umocnił swoją 4. lokatę w tabeli grupy północnej.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana I nic nie wskazywało, by mecz miał się zakończyć wysokim zwycięstwem gospodyń. Z początku częściej sytuacje bramkowe kreowały zawodniczki z Białegostoku, które próbowały zaskoczyć bramkarkę Uniwersytetu strzałami z dystansu. Na bramkę uderzały m.in. Justyna Kalinowska oraz Kinga Słowikowska, ale Natalia Mikuła nie miała problemów z obroną tych strzałów. Po stronie gospodyń dobrym przechwytem w środku pola popisała się Julia Przybyłkowicz, jednak po dotarciu w okolice pola karnego Heliosu nie zdołała już oddać strzału, gdyż w porę do obrony powróciła Karolina Choińska, wślizgiem zatrzymując kontrę UW. Wynik spotkania otworzyła w 9’ Karolina Fandrejewska, wyprowadzając gospodynie na prowadzenie. Chwilę później szansę na podwyższenie prowadzenia miała Antonina Białek, ale piłka po jej uderzeniu potoczyła się obok słupka. W 13’ trener zespołu z Białegostoku poprosiła o czas. Po przerwie groźnym uderzeniem tuż nad poprzeczką Heliosu popisała się Zuzanna Maciejewska. Po chwili strzał z dystansu na bramkę Uniwersytetu oddała z kolei Kinga Słowikowska, ale jej próba została obroniona przez Natalię Mikułę. Najbliżej zdobycia kolejnej bramki w pierwszej części spotkania była Emilia Jarzyna. Napastniczka gospodyń po dobrze przeprowadzonym ataku oddała strzał z niewielkiej odległości od bramki, ale dobrą interwencją popisała się Katarzyna Bryk, która wybiła piłkę na róg. Zawodniczka Uniwersytetu po kilku sekundach miała kolejną okazję na zdobycie bramki, ale tym razem obrona drużyny Helios Białystok wybiła piłkę niemal z linii bramkowej i do przerwy gospodynie prowadziły jedną bramką.

W drugiej połowie Uniwersytet znacznie poprawił skuteczność swojej gry w ofensywie. W 21’ drugą bramkę dla gospodyń zdobyła Emilia Jarzyna. W odpowiedzi strzałem z dystansu próbowała odrobić straty Karolina Choińska, ale próbę tą ofiarnie zablokowała Julia Przybyłkowicz. Kolejna bramka dla Uniwersytetu padła w 31’ po świetnym rozegraniu akcji pomiędzy Anitą Sikorą a Emilią Jarzyną, którą celnym strzałem zwieńczyła Aleksandra Pindelska. Po trzeciej straconej bramce o czas poprosiła trener gości. Mimo starań Helios nie był już w stanie nawiązać równej walki z zespołem z Warszawy i przyjezdne w krótkim odstępie czasu straciły dwie kolejne bramki. Najpierw swoje drugie trafienie w 33’ dorzuciła Emilia Jarzyna, a w 34’ po faulu wywalczonym przez Agnieszkę Gołębiowską, strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobyła Maja Rębiś. Przy wyniku 5:0 nastąpiły zmiany w bramkach obu zespołów: po stronie gospodyń Natalię Mikułę zastąpiła Zuzanna Nikisz, a w drużynie Heliosu w miejsce Katarzyny Bryk weszła Zuzanna Sacharewicz. Ostatnia bramka padła w 38’ po tym, jak z lewego skrzydła piłkę do wbiegającej Aleksandry Pindelskiej dograła Anita Sikora, ale niefortunnie interweniująca w obronie Monika Słowikowska chcąc przeciąć podanie skierowała piłkę do własnej bramki.