AZS UG zwycięskie w ostrej strzelaninie w Górznie

To było prawdziwe święto futsalu w Górznie. Zgromadzeni kibice zobaczyli aż dziewięć goli, niestety dla miejscowych to gdański zespół strzelił o jednego gola więcej, wygrywając 5:4 i wyraźnie zgłosił akces do walki o Final Four.

Mecz w północnej części Ekstraligi Futsalu zapowiadał nie lada emocjonująco. I chyba zgromadzeni kibice na hali oraz ci oglądający go w internecie nie byli zawiedzeni. W pierwszej połowie zobaczyliśmy trzy gole. Po dwudziestu minutach gry prowadzone przez Grzegorza Bałę futsalistki z Górzna prowadziły 2:1 i można by pomyśleć, że plan realizowały w 100%. Wtedy do gry weszły piłkarki z Pomorza. Świetnie pokazała się Wiktora Słowy, która ustrzeliła hat-tricka.

Jej koleżanki wyszły na prowadzenie 4:2 i wielu myślało, że piłkarki się “wystrzelały” i jest po meczu… Było to błędne postrzeganie, bowiem popularne “Truskawki” nie chciały oddać swojego parkietu za darmo i doprowadził do remisu 4:4. Rozpędzone futsalistki z Górzna nie domknęły meczu i to się na nich zemściło.  Kontratak gdańskiej drużyny golem zakończyła Natasza Urbanowicz. Gdańsk prowadził w tym momencie 5:4 i miał na swoim koncie 5 fauli!  Na około 60 sekund przed końcową syreną scenariusz zaczął pisać sam Alfred Hitchcock…

Gdański zespół sfaulował, Górzno miało przedłużony rzut karny, jednak strzał obroniła golkiperka z Gdańska, podobnie jak dobitkę, ale dość niefortunnie interweniowała poza polem karnym, za co otrzymała czerwoną kartkę. Podopieczne Tomasza Aftańskiego grały o jedną mniej w polu. “Truskawki” napierały, ale rozbrzmiała syrena końcowa.

AZS UG wygrało bardzo ważne spotkanie. Utrzymało w ten sposób kontakt z czołówką, i mocno zaznaczyło swój akces w walce o końcowy triumf w Mistrzostwach Polski. Po meczu swoich emocji nie krył także trener gości, który tak skomentował nam końcówkę spotkania – Na minutę przed końcem faulujemy i Górzno ma przedłużony rzut karny, broni Dziurdź, ale w dobitce przypadkowo dotyka ręką piłkę poza polem karnym i dostaje czerwoną kartkę! Gramy ostatnią minutę trójką w polu a rywalki mają rzut wolny z 6,5 metra i trafiają w naszą zawodniczkę… Końcówka to heroiczny bój, ale udało się! Utrzymujemy zwycięstwo – powiedział nam rozemocjonowany Tomasz Aftański.