Ważne punkty dla Gdańska

Mecz w Tarnowie był ważnym spotkaniem dla obu drużyn. Tak obecnemu, jak i zeszłorocznemu beniaminkowi zwycięstwo pozwoliłoby oddalić się od strefy spadkowej i stanowiłoby ważny krok do prolongowania Ekstraligowej obecności. Po spotkaniu zadowolone z wyniku są gdańszczanki, które wygrały 3:2 i awansowały na 9. lokatę w tabeli.

Mecz Tarnovii z AP LOTOS Gdańsk toczył się pod znakiem pewnej przewagi przyjezdnych, udokumentowanej już w 10. minucie bramką zdobytą przez pozyskaną z Medyka Olgę Sirant. Gospodynie szukały szansy na wyrównanie i w 24. minucie na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Derus. Gdańszczanki nadal starały się kontrolować sytuację na boisku i schodziły na przerwę z jednobramkową przewagą po celnym uderzeniu Julii Włodarczyk.

Po przerwie mecz nadal był wyrównany ze wskazaniem na gości, obie drużyny szukały szansy do zdobycia bramki. W 76. minucie udało się to Klaudii Słowińskiej i Gdańsk prowadził 3:1. Tarnovia walczyła do końca i już w doliczonym czasie gry zmniejszyła porażkę do jednej bramki.

Za trzy tygodnie tarnowianki rozegrają derby Małopolski z drużyną AZS UJ Kraków; natomiast gdańszczanki czeka ciężkie zadanie, bo nad morze przyjadą aktualne liderki tabeli z Łodzi.