Ważne punkty Medyka, gdańszczanki wciąż z zerowym dorobkiem

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyły podopiecznie Romka Jaszczaka pokonując zespół AP Orlen Gdańsk 2:1. Decydującą bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobyła Karlīna Miksone.

Wynik meczu w 8. minucie otworzyła Patrycja Ziemba, która była czujna w polu bramkowym gości z Gdańska i z bliskiej odległości dobiła piłkę, którą wcześniej niefortunnie przed siebie odbiła Jessica Ludwiczak. W drugiej odsłonie, a dokładnie w 72. minucie przyjezdne doprowadziły do remisu. Duży w tym udział miała zawodniczka Medyka Sashana Campbell, która po rzucie rożnym z lewej strony boiska pechowo skierowała piłkę do własnej bramki. Kiedy kibice zgromadzeni na stadionie w Koninie byli przekonani, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, Karlīna Miksone już w doliczonym czasie gry oddała strzał na bramkę ekipy z Gdańska i dzięki pomocy Ludwiczak zdobyła gola na wagę trzech punktów.

KKPK Medyk POLOmarket Konin – AP Orlen Gdańsk 2:1 (1:0)
Ziemba 9′, Miksone 90+2′ – Campbell 72′ (s)

Sędzie: Ewa Żyła, Aleksandra Ulanowska, Alicja Pawlak

Żółte kartki: Lizik – Dymińska, Chaika

Medyk Konin: Szymczak – Kogutek, Ročāne, Urna, Miksone, Lizik, Pakulska, Ziemba (84′ Pouliou), Gawrońska (77′ Pouliou), Campbell, Sikora (63′ Jaśniak)

AP Orlen Gdańsk: Ludwiczak – Piórkowska, Zimecka (71′ Okoń), Szewczuk, Sanford, Sirant, Kołodziejek (84′ Gadawska), Włodarczyk (46′ Chaika), Grzywińska (71′ Skrzypczyk), Słowińska, Dymińska