Ważne punkty Tarnovi Tarnów

Tarnovia Tarnów w meczu na szczycie o mistrzostwo I Ligi Kobiet pokonała  Stomilanki Olsztyn i  z dorobkiem 19 punktów awansowała na 2 miejsce w tabeli

W ciężkich warunkach przyszło się dziś zmierzyć obu ekipą , grząskie boisko nie ułatwiało zbytnio piłkarkom w pojedynku. W 24. minucie spotkania  na prowadzenie wyszła drużyna gospodarzy  po bramce  Gabrieli Gębica. Zaledwie 60. sekund później Stomilanki doprowadziły do remisu 1:1 a na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Franaszek.

Po zmianie stron walka głównie toczyła się w środku pola. Co jakiś czas akcje kończone były strzałami z dalszej odległości. Przy wyniku remisowym drużyna gości trafia w poprzeczkę. W 87. minucie spotkania po zamieszaniu podbramkowym Tarnovia po bramce Białoszewskiej  podwyższa na 2 :1.

Drużyna z województwa małopolskiego wykorzystała potknięcie zespołów:  Rekordu Bielsko Biała oraz SWD Wodzisław Śląski i pewnie awansowała na drugie miejsce w tabeli.