Weronika Kaczor wreszcie zdrowa. Wróciła do gry w Bundeslidze

2,5 miesiąca trwał rozbrat z piłką Weroniki Kaczor. Pomocniczka 1. FC Nürnberg do gry wróciła wreszcie w miniony weekend w ligowym meczu z Werderem Brema. Beniaminek przegrał to starcie aż 0:4.

Reprezentantka Polski po raz ostatni w Bundeslidze wystąpiła 18 listopada ubiegłego roku. Przez następne tygodnie Weronika Kaczor pauzowała z powodu kontuzji pleców. Do treningów wróciła dopiero pod koniec stycznia.

W sobotę po raz pierwszy od powrotu do zdrowia 20-latka znalazła się w meczowej kadrze ekipy z Norymbergi. Rozpoczęła ona na ławce wyjazdową potyczkę z Werderem Brema. Przez pierwszą godzinę nic nie zwiastowało pogromu, a worek z golami rozwiązał się w 62. minucie za sprawą trafienia Michelle Ulbrich, która wykorzystała rzut karny. Dziesięć minut później defensorka gospodyń miała już na swoim koncie dublet. Na 3:0 trafiła Juliane Wirtz, siostra Floriana – gwiazdy męskiej drużyny Bayeru Leverkusen i 14-krotnego reprezentanta Niemiec.

Weronika Kaczor pojawiła się na placu gry w 86. minucie w miejsce Selmy Sól Magnúsdóttir. Niestety, już z Polką na boisku broniące się przed spadkiem 1. FC Nürnberg straciło jeszcze jednego gola. Pechowo przy próbie wybicia piłki głową własną bramkarkę pokonała Lara Schmidt.

Drużyna polskiej pomocniczki wciąż znajduje się w strefie spadkowej Bundesligi. FC Nürnberg do bezpiecznego RB Lipsk traci jednak tylko jeden punkt. Weronika Kaczor w tym sezonie ligowym rozegrała dziewięć spotkań, z czego jednak tylko dwa rozpoczynała w podstawowym składzie. Nasza reprezentantka wciąż czeka na premierowe trafienie w niemieckiej elicie.