Wiało drugą ligą

Piłkarki z Łodzi i Ząbek przed tą kolejką nie były jeszcze pewne utrzymania w lidze i poza spotkaniem bezpośrednim były zainteresowane również wynikiem w starciu ROW Rybnik – SWD Wodzisław Śląski. Sytuacja w tabeli live zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie rezerwy łódzkiej drużyny utrzymały się w lidze, a Ząbki takiego komfortu jeszcze nie mają. Mecz przy ul. Milionowej zakończył się wynikiem 3:3.

Pierwszą groźną okazję miał zespół z Łodzi, kiedy po podaniu Justyny Libery niecelnie strzelała Julia Olkiewicz. Ząbkovia odpowiedziała strzałami z dystansu Mileny Prochowskiej. Pierwszy z nich odbiła Oliwia Macała, ale wobec drugiego była już bezradna. Przyjezdne szły za ciosem i bliska zdobycia bramki na 0:2 była m.in. Nina Warachowska, ale refleksem popisała się Macała. Mimo to kolejną bramkę zdobył SMS, a konkretnie Olkiewicz, która po podaniu Wiktorii Orłowskiej wygrała pojedynek sam na sam z bramkarką. W spotkaniu nie brakowało akcji bramkowych. Najpierw kolejny raz uratowała swoją drużynę Macała, broniąc uderzenie Julii Tabaki, a w odpowiedzi Oliwia Malesa i jej strzał, który dzięki interwencji bramkarki zatrzymał się tylko na poprzeczce. Dwie minuty później Malesa wywalczyła stały fragment gry, po którym gola po zamieszaniu podbramkowym zdobyła Ewelina Piórkowska.

W 48. minucie nie pomyliła się już Tabaka, która strzałem po ziemi w długi róg pokonała Macałę. Piłkarki Ząbkovii wyszły na prowadzenie w 82. minucie po bramce Tabaki, a minutę później UKS SMS II wyrównał po bramce głową Orłowskiej i dzięki korzystnemu wynikowi w Rybniku jest już pewny utrzymania.