[WIDEO] Asysta Ewy Pajor, festiwal strzelecki Wolfsburga w sparingu

VfL Wolfsburg zanotował trzecie sparingowe zwycięstwo. Wilczyce rozgromiły czeską Spartę Praga aż 10:0. Ewa Pajor nie wpisała się na listę strzelczyń, lecz popisała się asystą przy ostatnim trafieniu.

Polka rozpoczęła sparing na ławce rezerwowych. Był to trzeci pojedynek towarzyski wicemistrzyń Niemiec. Podopieczne Tommy’ego Stroota w tym roku pokonały już 2:0 TSG Hoffenheim oraz 3:0 Ajax Amsterdam.

Worek z bramkami rozwiązała dzisiaj Alexandra Popp, której piłkę wyłożyła Vivien Endemann. Doświadczona Niemka została także autorką bramki na 2:0 po wykorzystaniu prostopadłego podania Chantal Hagel. Popp skompletowała hat-tricka strzałem głową w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Strzelanie po zmianie stron rozpoczęła Chantal Hagel, a już chwilę później po raz czwarty do siatki trafiła Alexandra Popp. Ewa Pajor na boisko weszła w 62. minucie przy wyniku 6:0. Dwa gole na swoim koncie miała już wtedy Hagel. Niespełna dziesięć minut później fatalny błąd obrony Czeszek na gola zamieniła Fenna Kalma. Kwadrans przed końcem na 7:0 rezultat zmieniła strzałem pod poprzeczkę Sveindís Jane Jónsdóttir. Reprezentantka Islandii piłkę w siatce umieściła także niewiele ponad 120 sekund później. W 85. minucie Ewa Pajor popisała się efektownym rajdem lewym skrzydłem. Polka zbiegła w pole karne i dograła idealnie do Fenny Kalmy, a ta uderzeniem z piątego metra ustaliła rezultat na 10:0.

Następnym sparingowym rywalem Wilczyc będzie trzecioligowy Hannover 96. Mecz ten zaplanowano na środę, 24 stycznia. Rundę jesienną wicemistrzynie Niemiec zainaugurują natomiast pięć dni później, kiedy na wyjeździe zmierzą się z SGS Essen.

Po dziesięciu kolejkach Ewa Pajor i spółka liderują w tabeli Frauen Bundesligi z jednym punktem przewagi nad Bayernem Monachium.