[WIDEO] Asysta Natalii Padilli-Bidas w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń!

W półfinałowym meczu grupy 5 pierwszej fazy eliminacji UEFA Women’s Champions League szwajcarskie Servette FC Chênois pokonało północnoirlandzki Glentoran, awansując tym samym do finałowego starcia. 79 minut na boisku w barwach wygranej drużyny spędziła reprezentantka Polski Natalia Padilla-Bidas, która asystowała przy jedynym w tym meczu golu.

18-latka jest na starcie sezonu pewnym punktem mistrzyń Szwajcarii. Po dzisiejszym meczu jej pozycja może się jeszcze umocnić. Klub z Genewy błyskawicznie objął prowadzenie w potyczce z niżej notowanymi mistrzyniami Irlandii Północnej. Już po niespełna minucie gry doświadczona Sandy Maendly przerzuciła piłkę na prawą flankę do niepilnowanej Padilli-Bidas. Polka dostrzegła nadbiegającą Jade Boho i posłała jej prostopadłe podanie w pole karne. Reprezentantka Gwinei Równikowej znalazła się sam na sam z bramkarką rywalek i bez problemów posłała futbolówkę do siatki. Dwadzieścia minut później ten sam duet mógł dać kolejnego gola Szwajcarkom. Padilla-Bidas świetnie szarżowała prawym skrzydłem, wrzucając piłkę do Boho. 34-letnia napastniczka wymanewrowała defensorki przeciwniczek i oddała strzał piętą, który został jednak wybity tuż przed linią bramkową. W 24. minucie Polka sama próbowała szczęścia z dystansu, lecz jej próba poszybowała nad poprzeczką. Jeszcze lepszą szansę nasza rodaczka miała w końcówce pierwszej połowy. W polu karnym piłkę odegrała jej Alyssa Lagonia, lecz Natalia Padilla-Bidas będąc około siedem metrów od bramki, spudłowała, kopiąc futbolówkę obok słupka.

Servette potrafiło kreować sobie sytuacje, lecz nie było dzisiaj skuteczne. Jeden zdobyty szybko gol wystarczył jednak, by awansować do następnego spotkania. Natalia Padilla-Bidas przebywała na boisku w starciu z Glentoranem do 79. minuty, kiedy zmieniła ją Marta Peiró.

O awans do drugiej fazy kwalifikacji Ligi Mistrzyń Servette zagra za trzy dni z lepszym klubem z pary Olimpia Cluj – Åland United. To mistrzynie Finlandii są gospodyniami turnieju finałowego. Ich pojedynek z mistrzyniami Rumunii rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00.

UEFA Women’s Champions League – I faza kwalifikacji (grupa 5 – półfinał)
Servette FC Chênois – Glentoran WFC 1:0 (1:0)