[WIDEO] Bramka i asysta Ewy Pajor w Pucharze Niemiec

W dzisiejszym spotkaniu 1/8 Pucharu Niemiec Ewa Pajor zdobyła bramkę, a jej VfL Wolfsburg pokonał zespół Werderu Brema 5:0 i jako pierwszy zespół zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek.

Gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie, bo już w 4 minucie po strzale Alex Popp piłka wylądowała w bramce rywalek. Kapitan Wolfsburga sama zainicjowała akcję, podając na prawe skrzydło, by po chwili przejąć piłkę w samym środku pola karnego i błyskawicznie oddać strzał, nie dając szans Livii Peng na interwencję. Wilczyce podwyższyły wynik w 25′ po błędzie Michelle Ulbrich, która była pewna, że odprowadzi piłkę do linii końcowej, ale w ostatniej chwili obiegła ją Vivien Endemann, która zdołała dośrodkować w pole karne, gdzie Ewa Pajor wystawiła piłkę do wbiegającej Alex Popp i tym samym zdobyła asystę. 10 minut później to polka świętowała zdobycie bramki po tym, jak przejęła piłkę po długim dogrania Leny Lattwein i oddała strzał, obijając piłkę o słupek (co można zobaczyć na poniższym wideo).

W drugiej części gry w miejsce Ewy Pajor pojawiła się Jule Brand. Gospodynie się nie zatrzymywały i w 63′ dorzuciły kolejną bramkę. Kapitalnym dośrodkowaniem popisała się Chantal Hagel, która dograła piłkę do Vivien Endemann, by za moment piłka po raz kolejny znalazła się w siatce. Wynik na 5:0 ustaliła w 84′ Jule Brand, która zaledwie chwilę wcześniej nie wykorzystała błędu obrończyni rywalek i spudłowała niemal do pustej bramki. Napastniczka Wolfsburga wykorzystała kolejne świetne dogranie Vivien Endemann i dokładając jedynie nogę umieściła piłkę w bramce.