[WIDEO] Dublet Małgorzaty Mesjasz we Włoszech!

Małgorzata Mesjasz zdobyła dwie bramki dla AC Milan w zremisowanym 2:2 spotkaniu siódmej kolejki grupy spadkowej Serie A z Pomigliano. Dla Mesjasz były to pierwsze ligowe gole w sezonie.

Reprezentantka Polski otworzyła wynik spotkania w piątej minucie spotkania, gdy wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonała Emilie Gavillet. 26-letnia obrończyni nie spoczęła na laurach i w 26. minucie podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. Małgorzata Mesjasz podobnie jak przy pierwszej bramce najlepiej odnalazła się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem z pięciu metrów nie dała szans na skuteczną interwencję bramkarce rywalek. Gospodynie gola kontaktowego zdobyły w 73. minucie, a na listę strzelców wpisała się Argentynka Marianela Szymanowski. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gola wyrównującego zdobyła Iris Rabot, która wykorzystała zagranie od Szymanowskiej.

AC Milan zajmuje w grupie spadkowej pierwsze miejsce z dorobkiem 34 punktów.