[WIDEO] Ewa Pajor z asystą i golem, Wolfsburg utrzymuje pozycję lidera!

W meczu kończącym 11. kolejkę Frauen Bundesligi SGS Essen podejmowało u siebie VfL Wolfsburg. Wilczyce wygrały to spotkanie 3:1, a Ewa Pajor zdobyła bramkę i dołożyła asystę.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Wicemistrzynie Niemiec bezsprzecznie dominowały i stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki, jednak zabrakło skuteczności. Statystyka strzałów i posiadania piłki mówią same za siebie: 8:1 i 71:29 na korzyść przyjezdnych.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodynie otworzyły wynik spotkania. Lilli Purtscheller wbiegła w pole karne i precyzyjnym strzałem nie dała szans Merle Frohms na skuteczną interwencję. Na odpowiedź Wolfsburga nie trzeba było długo czekać – w 56. minucie doprowadziły do wyrównania za sprawą Vivien Endemann. Ewa Pajor dośrodkowała z lewej strony, a Holenderka znakomicie odnalazła się w polu karnym rywalek.

Wilczyce nabrały wiatru w żagle i po upływie dziesięciu minut były na prowadzeniu. Marina Hegering oddała fantastyczne uderzenie z okolic 25. metra.

Ewa Pajor ustaliła wynik spotkania w 69. minucie. Polska napastniczka zrobiła to, co potrafi najlepiej – przebiegła połowę boiska, wbiegła w pole karne, wygrała pojedynek, po czym pokonała Sophię Winkler.

Dzięki wygranej VfL Wolfsburg wciąż pozostaje liderem Frauen Bundesligi. Wilczyce mają 28 punktów na koncie, na co składa się dziewięć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka.