[WIDEO] Piękny gol Kingi Kozak! Perfekcyjny strzał z szesnastu metrów

Przedniej urody bramkę zdobyła we wczorajszym meczu ligi szkockiej Kinga Kozak. Reprezentantka Polski już na początku spotkania dała Glasgow City prowadzenie w potyczce z Hibernianem. Jej drużyna ostatecznie wygrała z “Hibs” 2:1 i umocniła się na fotelu lidera Scottish Women’s Premier League.

Kinga Kozak środowy pojedynek 6. kolejki grupy mistrzowskiej rozpoczęła w wyjściowym składzie. Na ławce gości pozostała natomiast inna Polka – Daniela Kosińska. Była piłkarka GKS-u Katowice, czy Czarnych Sosnowiec dała gospodyniom prowadzenie już w 7. minucie. Kozak dostała piłkę po wyrzucie z autu, świetnym balansem ciała zwiodła rywalkę i odegrała na lewe skrzydło. Stamtąd przed pole karne do Polki podała Priscila Chinchilla. Nasza 20-letnia rodaczka oddała strzał z dystansu, który zablokowała Liana Hinds. Futbolówka szybko wróciła jednak pod nogi Kingi Kozak, a ta idealnym uderzeniem z linii szesnastego metra pokonała Benedicte Håland.

W pierwszej połowie piłkę w siatce umieściła także Emily Whelan. Przyjezdne stać było wczoraj tylko na bramkę kontaktową. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry jej autorką została Siobhan Hunter.

Glasgow City wygrało u siebie 2:1 i dzięki dzisiejszej porażce Celtiku w derbowym pojedynku z Rangersami (0:1), przewaga ekipy Kingi Kozak to już pięć punktów. Do końca sezonu szkockiej ekstraklasy pozostały tylko cztery kolejki. Reprezentantka Polski w 26 rozegranych meczach obecnego sezonu ma już na swoim koncie 11 ligowych trafień.