[WIDEO] Reprezentantki Polski strzelają dla 1. FC Köln

Martyna Wiankowska i Adriana Achcińska zdobył gole dla 1. FC Köln w zremisowanym 3:3 spotkaniu 8. kolejki ekstraklasy niemieckiej przeciwko SC Freiburg.

Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał tak emocjonującego meczu. Po 40. minutach spotkania gospodynie prowadziły już 2:0 za sprawą Marie Muller oraz Hasret Kayikci. W 45+2 minucie sędzia tego spotkania podyktowała rzut karny, który wykorzystała Martyna Wiankowska. Dzięki czemu, piłkarki z Kolonii schodziły na przerwę już tylko z jedną bramką straty.

W drugiej połowie rezerwowa zawodniczka 1. FC Köln Maike Messmer doprowadziła w 72. minucie do odrobienia straty i na tablicy widniał remis. Kibice nie musieli długo czekać na kolejną bramkę, ponieważ już w 76. minucie do siatki trafiła druga z reprezentantek Polski Adriana Achcińska. Niestety gol ten nie wystarczył drużynie z Polkami w składzie, by wywieźć trzy punkty z Freiburga. Ostatnią bramkę w tym meczu na wagę remisu strzeliła Giovanna Hoffmann.

Adriana Achcińska i Martyna Wiankowska rozegrały całe spotkanie. 1. FC Köln po ośmiu kolejkach z 10 punktami na koncie zajmuje ósme miejsce w tabeli.