[WIDEO] Wymarzony debiut młodej Polki, FC Basel rozgromione!

Już od pierwszego występu w barwach szwajcarskiego Servette swoje wysokie umiejętności udowadnia młodzieżowa reprezentantka Polski, Natalia Padilla Bidas. 18-latka mimo, że ligowy pojedynek z FC Basel rozpoczęła na ławce rezerwowych, mecz skończyła z dwiema asystami.

Wychowana w Hiszpanii utalentowana atakująca tej zimy zasiliła najlepszy zespół Szwajcarii, przenosząc się z Malagi. W sobotnim starciu z FC Basel Polka pojawiła się na placu gry na niewiele ponad pół godziny, kiedy na tablicy wyników było już 3:0 dla aktualnych liderek Nationalligi A. Szybko po wejściu na plac gry Padilla Bidas wykorzystała zbyt krótkie wykopanie piłki przez bramkarkę rywalek, od razu odgrywając futbolówkę głową do wybiegającej Léonie Fleury. Francuska atakująca zdecydowała się na uderzenie zza pola karnego, podwyższając idealnym trafieniem przewagę Servette. Niespełna cztery minuty później role mogły się odwrócić, jednak po dograniu Fleury z lewego skrzydła, Polka oddała strzał, z którym poradziła sobie bramkarka gości.

Młodzieżowa reprezentantka naszego kraju wyraźnie “rozruszała” ofensywę ekipy z Genewy i w 71. minucie ponownie stanęła ona przed szansą na premierowe trafienie. Wówczas jednak futbolówka po jej próbie poszybowała nad poprzeczką. Padilla Bidas musiała się więc zadowolić tego dnia “tylko” asystami. Drugą zanotowała ona w 76. minucie, lekko muskając piłkę, której adresatką została doświadczona Amandine Soulard. Również ona mogła cieszyć się z gola po celnym uderzeniu z dystansu, ustalając tym samym rezultat na 5:0 dla gospodyń.