fbpx

Wielki transfer reprezentantki Polski, trafi do PSG!

Reprezentantka Polski i KKS Czarnych Antrans Sosnowiec, Oliwia Szperkowska zasili szeregi francuskiego Paris Saint-Germain! Pozycja bramkarki w klubie ze stolicy Francji będzie zatem obstawiona piłkarkami znad Wisły!

Występująca od początku sezonu 2023/2024 Orlen Ekstraligi w KKS Czarnych Antrans Sosnowiec Oliwia Szperkowska dołączy do zespołu Paris Saint-Germain. Katarzyna Kiedrzynek, będąca podstawową bramkarką tego zespołu, będzie miała świetne towarzystwo! Według informacji podanych przez francuskiego dziennikarza France Bleu Paris związanego z PSG oraz Radio France Bruno Salomona, 22-letnia polska bramkarka zwiąże się z paryskim klubem kontraktem obowiązującym do czerwca 2026 roku, co potwierdza także Hanna Urbaniak na swoim profilu w serwisie X. Jednocześnie warto nadmienić, że ze stołecznego klubu na wypożyczenie do Le Havre AC powędrowała inna golkiperka – Océane Toussaint.

Oliwia Szperkowska jest wychowanką UKS SP Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz, to właśnie tam zaczęła się jej przygoda w bramce, od turnieju “Z podwórka na stadion”. Utalentowana bramkarka pisze wspaniałą historię, od niewielkiego klubu z miejscowości w województwie zachodniopomorskim na paryskie salony. Zanim trafiła do Czarnych, występowała w zespole SMS-u Łódź, gdzie notowała bardzo dobre liczby: 14 występów w sezonie 2020/2021, w sezonie 2021/2022 było to już 21 rozegranych gier, podobnie jak w kolejnej edycji rozgrywek, poprzedzającej transfer do KKS Czarnych Antrans Sosnowiec. W zespole z południa Polski reprezentacyjna bramkarka zagrała we wszystkich 11 spotkaniach rundy jesiennej bieżącego sezonu Orlen Ekstraligi. Oliwia Szperkowska regularnie występowała w młodzieżowych reprezentacjach Polski, jest również powoływana przez selekcjonerkę Ninę Patalon do seniorskiego zespołu narodowego. Jej dobra postawa, stabilna forma i zbudowana renoma zaowocowały niesamowitym sportowym awansem, jakim jest transfer do tak topowego zespołu jak PSG. W stolicy Francji mamy już zatem nasze dwie reprezentantki na pozycji bramkarki: Katarzynę Kiedrzynek i Oliwię Szperkowską!

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

 

Other Articles

NewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Comments (2)

  1. Francuski kierunek jest lepszy niż niemiecki.

  2. Kasia Kiedrzynek postąpiła bardzo mądrze wybierając kogoś kto nie będzie dla niej zagrożeniem nigdy na bramce!

Leave a Reply