Strona główna Zagranica Inne Wielki triumf holenderskich piłkarek

Wielki triumf holenderskich piłkarek

299
0
netherlands-national-team/twitter
netherlands-national-team/twitter

Coraz więcej krajów na świecie dąży do wyrównania zarobków z swoich kadrach narodowych. Udało się to już m.in USA i Hiszpanii. Do wyrównania zarobków doszło teraz w kadrze reprezentacji Holandii. Tam w oficjalnym komunikacie ogłoszono, że federacja po wielu działaniach tamtejszych piłkarek przychyliła się ku ich ambicji o równych zarobkach.

Wszystko zaczęło się w 2019 roku, kiedy po zakończonym mundialu (podczas którego Holenderki sensacyjnie sięgnęły po srebro) Amerykanki ponownie podjęły walkę o równe płace. Nikt się nie spodziewał, że ten proces zmieni historię kobiecego futbolu. Heroiczna postawa amerykańskich piłkarek zainspirowała zawodniczki na całym świecie, w tym Holenderki.

W Holandii jednak nie doszło do postępowań sądowych, a do negocjacji z przedstawicielami federacji piłkarskiej. Po tym, jak zawodniczki zapewniły sobie udział w mistrzostwach Europy 2022 to ogłoszono na miesiąc przed turniejem całemu światu porozumienie zawodniczek i federacji. Do wyrównania płac przyczynią się m.in premie za udział w międzynarodowych turniejach (mistrzostwach Europy, świata czy Algarve Cup).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here