Wodzisław traci punkty w Środzie Wielkopolskiej [FOTO]

Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku SWD Wodzisław Śląski 2:0. Dzięki zwycięstwu zespół gospodyń traci zaledwie cztery punkty do miejsca dającego awans do Ekstraligi.

Udał się rewanż Polonii Środa Wielkopolska za jesienną porażkę z SWD Wodzisławem Śląskim. Tym samym piłkarki SWD spadły na trzecią lokatę w lidze i skomplikowały sobie szansę awansu do ekstraligi, natomiast gospodynie wracają do gry o awans.
Pierwsza połowa to przewaga przyjezdnych, jednak nie potrafiły oddać groźnych strzałów na bramkę Pareckiej.
Po przerwie gospodynie bardzo dynamicznie ruszyły na bramkę Hadady i gole “wisiały w powietrzu”. W 52.minucie w zamieszaniu w polu karnym Wodzisławia najlepiej odnalazła się Katarzyna Ciesiółka i otworzyła wynik spotkania. Gospodynie wynik podwyższyły na sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gdy piłkę w siatce umieściła Kamila Wielińska.

Już w najbliższy weekend kolejne  ligowe zmagania. Polonia wybiera się do Rybnika i czeka ich bardzo trudny mecz z ROW-em Rybnik, który broni się przed spadkiem. Wodzisław nie ma łatwiejszego spotkania, podejmuje bardzo trudną i nieprzewidywalną drużynę Skra Częstochowa.