Ukraiński zaciąg nie pomógł w Głogówku[FOTO]

W Głogówku w meczu o “sześć” punktów lepszy okazał się być zespół beniaminka z Ząbek i dzięki zwycięstwu nad Rolnikiem opuścił strefę spadkową.

Wynik wtorkowego meczu w 15. minucie otworzyła Julia Tabaka, wyprowadzając zespół przyjezdnych na prowadzenie. W 32 minucie spotkania goście po bramkach Julii Tabaka, Niny Warachowskiej oraz Anny Kodym prowadziły już 4:0. Sześć minut później Emilia Stoklossa z lewej strony boiska zdobyła pierwszą bramkę dla Rolnika.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły stwarzać sobie coraz lepsze okazje pod bramką Ząbek czego efektem była bramka Kingi Ejzel w 56. minucie meczu. Kiedy wydawało się, że Rolniczki zaczynają łapać kontakt z rywalkami, Nina Warachowska  dwukrotnie pokonała bramkarkę Rolnika, kompletując swojego hattricka. Ambitnie grający zespół z Opolszczyzny w końcowych minutach meczu po bramkach Kingi Ejzel i Martyny Małolepszej zmniejszył rozmiary porażki, jednak porażka w sobotnim meczu w bezpośrednim starciu rywala z tabeli spowodowała ze Rolniczki coraz bardziej zmierzają ku spadkowi z 1 ligi.