Wola walki Wietnamek nie wystarczyła na Portugalki

Wietnamki, które mimo porażki z USA pokazały ambicję i waleczność, zmierzyły się dziś z innymi debiutantkami na mistrzostwach świata, Portugalkami.

Wietnamki z impetem zaczęły bój z drużyną Portugalii. Jednak piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego szybko przejęły inicjatywę i już w 7. minucie Telma Encarnação strzeliła historyczną, pierwszą bramkę dla swojego kraju w mistrzostwach świata. Nie minął kwadrans, a na tablicy świetlnej było już 2:0. Strzelczynią drugiej bramki była Kika Nazareth. Zadowolone z dwubramkowego prowadzenia zawodniczki Portugalii uspokoiły grę. Pod koniec pierwszej części meczu zawodniczki z Wietnamu trzykrotnie próbowały zaskoczyć portugalską bramkarkę, jednak bez efektu bramkowego. Dlatego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Portugalek.

Drugą połowę zawodniczki z Europy rozpoczęły od kolejnych ataków. W 55. minucie Jéssica Silva minimalnie przestrzeliła nad bramką Wietnamu. Cztery minuty później Joana Marchão sprytnym strzałem próbowała zaskoczyć Thi Kim Thanh Tran. Kolejną szansę miała Andreia Jacinto, jednak trafiła tylko w boczną siatkę. W ciągu kolejnej minuty strzały na bramkę wojowniczek Złotej Gwiazdy oddały Jéssica Silva, Joana Marchão (trafiła w spojenie słupka z poprzeczką) i Kika Nazareth. Kolejne minuty również nie przynosiły zmiany wyniku. Z upływem kolejnych minut Portugalki zadowolone z wyniku zwolniły tempo, kontrolując grę. W 81. minucie Joana Marchão wykonując rzut wolny, trafiła po raz kolejny w poprzeczkę. Wojowniczki Złotej Gwiazdy w wyniku dzisiejszej porażki żegnają się z turniejem. Portugalki utrzymują szansę na wyjście z grupy, jednak będą potrzebować cudu, by awansować do kolejnego etapu turnieju.